Divu mēnešu apskats par projektu Zinošs, tātad varošs” (maijs-jūnijs)

05.jūlijā 2017 Projekti

Ziņa publicēta 05.07.2017.

LSK UN RD IKSD ZINOSS TATAD VAROSS

Kopš marta LSK realizē projektu “Zinošs, tātad varošs”. 

Maija un jūnija laikā ĪUM “Burtnieks” iemītnieki piedalījās nodarbību ciklā par veselības un sociālās aprūpes tēmu – mītnes klientiem bija iespēja tikties ar LSK Veselības veicināšanas programmas vadītāju Lailu Štāli un LSK biroja “Aprūpe mājās” vecāko sociālo darbinieci Agiju Saukumu. Profesiju pamata prasmju apguve notika 12 stundu apjomā.

Nodarbību cikla “Veselība” (maijs) laikā interesentiem tika stāstīts par personīgo higiēnu sievietēm un vīriešiem. Personīgo higiēnu ietekmējošiem faktoriem, kā arī citiem veselību ietekmējošiem faktoriem. Tāpat apmeklētāji tika iepazīstināti ar dažādām higiēnas precēm un mazgāšanas līdzekļiem. Izglītojoša pasākuma laikā interesentiem tika sniegtas zināšanas, kuras veicina izpratni par katra indivīda seksualitāti, kā cilvēka dabisku un būtisku personības sastāvdaļu. Apmācību laikā interesenti tika aptaujāti un noskaidrotas viņu zināšanas par kontracepcijas līdzekļiem, to veidiem un efektivitāti, kā arī to ietekmi uz cilvēka veselību. Tāpat tika sniegtas zināšanas par seksuāli transmisīvo slimību veidiem, to ietekmi uz veselību un sniegta informācija par to profilaksi. Tāpat, dalībniekiem tika izdalīti informatīvie drukātie materiāli par skartajām tēmām, gan arī par uzturu, higiēnu u.c., ar veselības veicināšanu un slimību profilaksi saistītajiem jautājumiem.

Papildus ekspertes stāstītajam, projekta dalībniekiem bija iespēja dzirdēt studiju pieredzi no šobrīd studējošām studentēm. RSU Māszinību fakultātes 3. kursa studentes pastāstīja par izvēlēto studiju virzienu un nākotnes perspektīvām. Savukārt, topošie RSU Sabiedrības veselības speciālisti pastāstīja par sevis izvēlēto studiju virzienu. Studenti akcentēja arī to, ka šīs studijas jebkuram interesentam ir pieejamas bez maksas un paralēli studijām ir iespējams strādāt, un sekmīgie studenti saņem arī stipendijas.

Nodarbību cikla otrajā daļā projekta dalībnieki tika iepazīstināti ar aprūpētāju darbu, to pienākumiem un uzdevumiem. Tika izskaidrota darba specifika, kā arī komunikācijas īpatnības ar sirmgalvjiem. Tāpat ĪUM “Burtnieks” klietni tika iepazīstināti ar izglītības un karjeras izaugsmes iespējām šajā nozarē. Dalībnieki praktiski apguva aprūpētāju darbu, dodoties pie klientiem un izzināja darbā pieteikšanās procesus. Tika aizpildītas kandidātu anketas un katram individuāli noformēti CV. Uzteicams ir fakts, ka pēc nodarbībām divas projekta dalībnieces jau uzsākušas darba gaitas kā LSK biroja “Aprūpe mājās” aprūpētājas, noslēgti darba līgumi. 

Kamēr vecāki piedalījās profesiju apguvē, bērni tikmēr kopā ar pedagogu pildīja mājasdarbus, kā arī piedalījās radošās darbnīcās.

Maija mēnesī projekta aktivitātēs piedalījās 12 pieaugušie un 17 bērni, savukārt jūnija mēnesī – 11 pieaugušie un 9 bērni.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Tev varētu arī interēsēt:

Ukrainas civiliedzīvotāji aicināti pieteikties valodas klubam, karjeras konsultācijām un profesionālās pilnveides kursiem

LSK Latvijā īsteno starptautisku projektu “Atbalsts patvēruma meklētāju, bēgļu un pārvietoto personu integrācijai Latvijā, Lietuvā, Rumānijā un Ungārijā”. Projekta mērķis Latvijā ir veicināt Ukrainas civiliedzīvotāju integrāciju Latvijas sabiedrībā, fokusējoties uz iekļaujošu kopienu veidošanu un vienlīdzības nodrošināšanu ekonomiskajos, sociālajos un kultūras procesos. LSK aicina ukraiņus pieteikties:  Valodas klubiem latviešu sarunvalodas pilnveidošanai 10-12 nodarbību garumā; Karjeras konsultācijām …

LSK Rīgā tiekas ar Starptautiskās SK komitejas delegāciju Varšavā

14.decembrī 2024 Starptautiskā sadarbība
Foto: Ilze Salnāja, Ārlietu ministrija 9. – 10. decembrī LSK tikās ar Starptautiskās SK komitejas delegāciju, kas strādā Varšavā, Polijā. Kopā ar Iekšlietu, Ārlietu un Aizsardzības ministriju pārstāvjiem notika vērtīga pieredzes un informācijas apmaiņa. Galvenās diskusijas tēmas ietvēra: Sadarbības stiprināšanu humānās palīdzības un civilās aizsardzības jomā, Starptautisko humanitāro tiesību ievērošanas nodrošināšanu bruņotos konfliktos, Globālo krīžu risināšanu …