18. decembrī tiek atzīmēta Starptautiskā migrantu diena. Migrācija ir cilvēku pārceļošana no vienas vietas uz otru un tā var notikt valsts robežās vai starp valstīm. Migranti ir cilvēki, kuri pamet savas mājas vai bēg no tām, lai dotos uz jaunu vietu, meklējot iespējas drošākai un labākai dzīvei. Tādējādi terminam „migrants” ir plaša nozīme un tas var ietvert patvēruma meklētājus, bēgļus, personas, kuras pārvietojas valsts iekšienē, migrējošus strādniekus un neregulārus migrantus.
Pašlaik visā pasaulē arvien aktuālāks kļūst darbaspēka migrācijas jautājums. Eiropas Savienībai, tajā skaitā Latvijai, tas ir īpaši būtiski izaugsmes un labklājības nodrošināšanai, jo, sabiedrībai novecojot, sarūk darbaspēks. Tāpat, viens no iemesliem, kas palielina migrācijas tempu ir dažādās iespējas, ko ļauj izmantot Eiropas Savienība. Emigrācijai uz Eiropu var arī būt drošības vārsta loma, mazinot bezdarbu vietējā mērogā un potenciālo sociālo spriedzi, īpaši starp jauniešiem, kuriem nav darba. Tradicionāli Eiropas Savienības valstis ir droša apmešanās vieta likumīgiem patvēruma meklētājiem. Šīs valstis ir uzņēmušās saistības tos aizsargāt arī saskaņā ar starptautiskajiem tiesību aktiem. Patvēruma tiesības garantē 2000.gadā pieņemtā Eiropas Savienības Pamattiesību harta.
Latvijā gan 2012., gan 2013.gadā patvēruma meklētāju skaits ir vienmērīgs – attiecīgi 189 un 185 cilvēki. Visvairāk patvēruma meklētāji ieradušies no Gruzijas, Krievijas, Afganistānas, Kongo DR un Sīrijas.
Arī biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” (turpmāk – LSK) aktīvi iesaistās un veicina migrantu integrāciju Latvijas sabiedrībā. No 2014.gada 5.decembra LSK ir uzsācis projektu „Atvērti pasaulei, atvērti dažādībai”, kura vispārējais mērķis ir uzlabot esošos un attīstīt jaunus Trešo valstu valsts piederīgajiem pieejamus atbalsta, adaptācijas un integrācijas pakalpojumus Latvijā. Projektā plānotas šādas aktivitātes: latviešu valodas un kultūras kursi 6 Latvijas pilsētās, izglītojošas ekskursijas, atbalsta grupas jaunajiem vecākiem, subsidēto darbavietu izveide un sagatavošana patstāvīgam darbam Latvijā, mentoru programma, informatīvie pasākumi, lai sagatavotu Trešo valstu pilsoņus naturalizācijas procesam, izglītojošu materiālu aktualizēšana par veselības un sociālās sistēmas jautājumiem Latvijā, par izglītības sistēmu un ar darba tiesībām saistītiem jautājumiem Latvijā, brīvprātīgo darbu un iespēju tajā iesaistīties Latvijā. Projekts tiek finansēts no Eiropas Trešo valstu valsts piederīgo integrācijas fonda līdzekļiem sadarbībā ar LR Kultūras ministriju.