Starpposma ziņojums par sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšanu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu laika posmā 01.12.2018.-31.05.2019.

20.jūnijā 2019 Pirmā palīdzība

Ziņa publicēta: 13.06.2019.

2019_LSK_Beglu_programma_Logo

Kontaktinformācija: Sabiedrības integrācijas fonds Kontaktinformācija: Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”
Karīna Dzene

Programmas koordinatore

Tālr. 67078226

e-pasts: karina.dzene@sif.gov.lv

Gundega Rupenheite

Projekta vadītāja

Tālr. 28379100

e-pasts: gundega.rupenheite@redcross.lv

Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK), pamatojoties uz 2018. gada 21. maija iepirkuma līgumu Nr. S-SIF-2018-13 par „Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšanu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu”, sniedz sociālo mentoru un sociālo darbinieku pakalpojumus patvēruma meklētājiem, personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu Patvērumu meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki” (turpmāk – PMIC), Ropažu novadā un ārpus tā – visā Latvijas teritorijā.

Starpposma perioda pakalpojuma sniegšanas ilgums: 2018. gada 1. decembris – 2019. gada 31. maijs

Starpposma ziņojums pieejams lejupielādēšanai šeit: Starpposma ziņojums par sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšanu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu

Pakalpojuma mērķis: veicināt patvēruma meklētāju un personu ar bēgļa vai alternatīvo statusu pilnvērtīgu sociālekonomisko iekļaušanos, mazinot šķēršļus nodarbinātībai un sekmējot integrāciju sabiedrībā.

Pakalpojuma sniegšanas laikā tika strādāts, lai sniegtu klientiem psihoemocionālo atbalstu, atbalstu krīzes pārvarēšanā, klienti tika informēti par viņu tiesībām, pienākumiem un pieejamiem pakalpojumiem, tika sniegta palīdzība dzīves vietas atrašanā, saziņas nodrošināšana ar institūcijām, pamatvajadzību (sezonas apģērbs, sadzīves priekšmeti, pārtika u.c.) nodrošināšana, klienta interešu pārstāvēšana institūcijās, palīdzība dokumentu noformēšanā un palīdzība ikdienas prasmju apgūšanā. Lai nodrošinātu patvēruma meklētāju un personu ar bēgļa vai alternatīvo statusu pilnvērtīgu sociālekonomisko iekļaušanos Latvijas sabiedrībā, tiek sastādīts katra klienta sociālekonomiskais iekļaušanas plāns, ko izstrādā sociālais darbinieks kopīgi ar klientu, vienojoties par veicamajiem uzdevumiem un sasniedzamajiem mērķiem. Plānu sastāda indivīdam, pārim vai ģimenei. Pārskata periodā no jauna tika sastādīti 36 sociālekonomiskie iekļaušanas plāni.

Pārskata periodā no 2018. decembra līdz 2019. gada maijam sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu kopumā saņēmuši 136 klienti, no tiem pakalpojums sniegts 19 ģimenēm ar bērniem, 7 ģimenēm bez bērniem un 60 indivīdiem.

Patvēruma meklētājiem sniegtais atbalsts: 

  • apzinātas primārās pamatvajadzības;
  • nodrošināta humānā palīdzība, apmeklējot humānās palīdzības punktus ( drēbju, apavu un sadzīves priekšmetu iegāde);
  • sekots līdzi latviešu valodas apmācību un integrācijas programmu apmeklējumam;
  • veicināta izpratne par dzīvi Latvijā un kopīgi apmeklēti dažādi kultūras pasākumi;
  • sniegts atbalsts ikdienas situāciju risināšanā;
  • sniegts atbalsts lēmumu pārsūdzības formalitāšu kārtošanā;
  • sniegts atbalsts sadzīves prasmju apguvē;
  • nodrošinātas integrācijas veicināšanas mērķim atbilstošas aktivitātes (piem., kopīgi ar ģimenēm apmeklējot dažādus pasākumus;
  • patvēruma meklētāju bērnu iekārtošana skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs, kā arī veicināta viņu integrēšanās izglītības iestādēs, regulāri sadarbojoties ar pedagogiem un izglītības iestāžu vadību)sniegta palīdzība bērniem sporta apģērbu un apavu iegādei;
  • papildus latviešu valodas kursi, piesaistot Latvijas universitātes brīvprātīgos studentus.

Personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu sniegts atbalsts:

  • veidojot izpratni par dzīvi Latvijas sabiedrībā;
  • personu apliecinošu dokumentu kārtošanā (Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē u.c. iestādēs);
  • piemeklēti mājokļi, tiekoties ar dzīvokļu saimniekiem, noslēdzot īres līgumus, deklarētas dzīvesvietas;
  • ikdienas situāciju risināšanā (komunālo maksājumu veikšanas kārtība, dzīvesvietas apkārtējās vides iepazīšana u.tml.);
  • piemeklējot darbavietas un apmeklējot darba devējus;
  • reģistrējoties Nodarbinātības Valsts Aģentūrā;
  • palīdzība bankas konta atvēršanā un internetbankas lietošanā;
  • veicinot latviešu valodas apguvi;
  • reģistrējoties pie ģimenes ārsta;
  • reģistrējoties sociālajā dienestā;
  • bērnu iekārtošanai  pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādēs;
  • kārtojot aizbildniecības noteikšanu bērnam;
  • nodrošinātas integrācijas veicināšanas mērķim atbilstošas aktivitātes (dažādi pasākumi);
  • ikdienas situāciju risināšanā un jaunu pamatprasmju apguvē.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu sniegšana patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu tiek veikta Eiropas Savienības fonda projekta „Dažādības veicināšana” Nr.9.1.4.4./16//I/001 ietvaros. Projekts tiek īstenots saskaņā ar 2016. gada 9. februāra Ministru kabineta noteikumiem Nr.102 “Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.1.4. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt diskriminācijas riskiem pakļauto personu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū” 9.1.4.4. pasākuma “Dažādību veicināšana (diskriminācijas novēršana)” īstenošanas noteikumi”.

Detalizēta informācija par LSK sniegto atbalstu bēgļiem un patvēruma meklētājiem pieejama ŠEIT.

Tev varētu arī interēsēt:

Latgales komitejā īstenots projekts Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam

21.novembrī 2024 Pirmā palīdzība
Oktobrī LSK Latgales komiteja sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību īstenoja projektu “Atbalsts, neformālās izglītības pasākumi, t.sk. latviešu valodas apguve, Ukrainas bērniem un jauniešiem”. Šī projekta ietvaros tika organizētas dažādas neformālās aktivitātes .Rēzeknes novada Ukraiņu bērniem un jauniešiem. 12. oktobrī  dalībnieki apmeklēja Latgales kultūrvēstures muzeju un Rēzeknes Mākslas namu. Muzejā bija iespēja apskatīt Pāvela Ostapceva gleznu …

Sveicam LSK 106. dzimšanas dienā!

20.novembrī 2024 Sveicam
Pirms 106. gadiem, divas dienas pēc Latvijas valsts neatkarības pasludināšanas, 52 Latvijā pazīstami ārsti, juristi, inženieri un sabiedriskie darbinieki nodibināja biedrību “Latvijas Sarkanais Krusts”. Sākotnēji LSK mērķis bija sniegt palīdzību ievainotiem un slimiem karavīriem, kara gūstekņiem un cietušajiem civiliedzīvotājiem, kā arī bēgļiem un bāreņiem. Šodien LSK ir viena no lielākajām humānajām organizācijām Latvijā, kas aptver …

Eiropas testēšanas nedēļa: aicinām veikt bezmaksas HIV, B, C hepatīta un sifilisa eksprestestus

Laika posmā no 19. līdz 25. novembrim Latvija pievienojas Eiropas testēšanas nedēļas akcijai. Tās laikā iespējams veikt bezmaksas HIV, B, C hepatīta un sifilisa eksprestestus dažādās Latvijas pilsētās. Izmanto iespēju un veic testu! Arī LSK HIV profilakses punktos iespējams veikt testus.  Spied uz attēla zemāk, lai atvērtu bezmaksas pasākumu kalendāru!  

Zemgales komiteja Ogrē organizējusi asinsdonoru dienu PSKUS neiroķirurģijas nodaļai

14.novembrī 2024 Komitejas
4. oktobrī Zemgales komitejas Ogres birojs organizēja asinsdonoru dienu, ar mērķi piesaistīto donoru ziedojumu veltīt Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Neiroķirurģijas nodaļai, kurā tiek veikts lielākais neiroķirurģiskā darba apjoms valstī.  LSK Ogres birojs organizēja akciju- donora diena 04.10.2024. ar konkrētu mērķi: tika aicināti atsaukties A rēzus negatīvās grupas donori, lai nodrošinātu operāciju ogrēnietim Guntaram Krēgeram. Sakām …

Ogres novadā noritējis projekts “Uzzīmē savu pilsētu”

14.novembrī 2024 Pirmā palīdzība
Ogres novada pašvaldības projektu konkursā “Radoši-Aktīvi-Darbīgi-Izglītojoši-Ogres novadam” piedalījās LSK Zemgales komitejas Ogres birojs, gūstot finansiālu atbalstu komitejas projekta “Uzzīmē savu pilsētu” īstenošanai.  Projekts ietvēra 10 zīmēšanas nodarbības, kur katrā grupā varēja piedalīties 15 dalībnieki. Plenēra “Uzīmē savu pilsētu” mērķis  bija ne tikai piedāvāt plašākai sabiedrībai bezmaksas nodarbības, veicināt sabiedrības iniciatīvas neformālās izglītības, pilsoniskās aktivitātes un …