2016: Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšana

patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu

Kontaktinformācija: Sabiedrības integrācijas fonds Kontaktinformācija: biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”

Ilze Dūmiņa

Projekta ieviešanas vienības vadītāja

Tālr. 67078187

e-pasts: Ilze.Dumina@sif.gov.lv

Agnese Trofimova

Starptautisko un sabiedrisko attiecību programmas vadītāja

Tālr. 67686312

e-pasts: agnese.trofimova@redcross.lv

Saskaņā ar iepirkuma līgumu Nr. S-SIF-2016-12 iepirkumam Nr. SIF 2016/12 „Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšana patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu”, no 2016. gada 1. oktobra – 30. novembrim sniedz sociālā darbinieka un sociālo mentoru pakalpojumus patvēruma meklētājiem (gan personām, kas pārvietotas Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros, gan personām, kas ieradušās Latvijā patstāvīgi) un personām, kuras jau ieguvušas bēgļa vai alternatīvo statusu.

Projekta īstenošanas periods: 2016. gada 1. oktobris – 2016. gada 30. novembris

Projekta mērķis: sniegt sociālā darbinieka un sociālo mentoru pakalpojumus patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu.

Projekta īstenošanas vieta: Latvija

Projekts paredz, ka sociālā darbinieka un sociālo mentoru pakalpojumi ir pieejami 12 mēnešus pēc statusa iegūšanas dienas arī personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu, kas atrodas ārpus patvēruma meklētāju izmitināšanas centra „Mucenieki”.

Līguma summa: EUR 41 999,00

9.1.4.4. pasākuma “Dažādību veicināšana (diskriminācijas novēršana)” īstenošanai finansējums tiek piešķirts no Eiropas Sociālā fonda (85%) un Latvijas valsts budžeta (15%).

Saskaņā ar iepirkuma līgumu Nr. S-SIF-2016-5 iepirkumam Nr. SIF 2016/4 „Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšana patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu”, no 2016. gada 6. aprīļa – 30. septembrim sniedz sociālā darbinieka un sociālo mentoru pakalpojumus patvēruma meklētājiem (gan personām, kas pārvietotas Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros, gan personām, kas ieradušās Latvijā patstāvīgi) un personām, kuras jau ieguvušas bēgļa vai alternatīvo statusu.

Projekta īstenošanas periods: 2016. gada 6. aprīlis – 2016. gada 30. septembris

Projekta mērķis: sniegt sociālā darbinieka un sociālo mentoru pakalpojumus patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu.

Projekta īstenošanas vieta: Latvija

Projekts paredz, ka sociālā darbinieka un sociālo mentoru pakalpojumi ir pieejami 12 mēnešus pēc statusa iegūšanas dienas arī personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu, kas atrodas ārpus patvēruma meklētāju izmitināšanas centra „Mucenieki”.

Līguma summa: EUR 41 999,00

9.1.4.4. pasākuma “Dažādību veicināšana (diskriminācijas novēršana)” īstenošanai finansējums tiek piešķirts no Eiropas Sociālā fonda (85%) un Latvijas valsts budžeta (15%).

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

LSK ziņojums par sociālo darbinieku un mentoru programmas īstenošanu patvēruma meklētājiem 8 mēnešu laikā

No 2016.gada aprīļa līdz novembrim – astoņus mēnešus LSK nodrošināja sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumus patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu, kas uzturas Latvijā. Šinī laikā atbalstu saņēma 319 unikālas personas, t.sk. gan patvēruma meklētāji, gan personas, kuras jau ieguvušas bēgļa vai alternatīvo statusu.

Mums ir patiess gandarījums, ka varējām sniegt palīdzību laikā, kad tā bija vajadzīga, kad neviens cits nebija gatavs šo darbu uzņemties, laikā, kad nedz valsts, nedz nevalstiskajām institūcijām attiecīgas pieredzes šādas palīdzības sniegšanā vēl nebija. Pieredze, kas ir iegūta šo astoņu mēnešu laikā, ir noderīga un, cerams, maksimāli tiks izmantota turpmākajā darbā ar patvēruma meklētājiem.

Daudzās diskusijas un salīdzinoši lielā masu mediju uzmanība ir nodrošinājusi plašu rezonansi gan sabiedrībā, gan politiķu un valsts iestāžu darbinieku vidū. Ir iezīmēts prioritāri risināmo jautājumu loks, kas ļaus veiksmīgāk nodrošināt integrācijas procesus.

Paldies visiem, kas iesaistījās un palīdzēja!

Patiesi vēlam turpmāku veiksmi visām iesaistītajām pusēm, turpinot iesākto darbu.

Izvērtējuma ziņojums, kurā ir apkopota tematiskā informācija par pakalpojumu, sniegta klientu sociālā portreta analīze, informācija par sociālo darbinieku un sociālo mentoru paveikto darbu 8 mēnešu laikā, pieejams šeit: LSK mentoru programmas 8 menesu izvertejums 04-11.2016.

Visa LSK informācija, kas saistīta ar patvēruma meklētāju un personu ar bēgļa vai alternatīvo statusu uzņemšanu Latvijā un procesiem Eiropā, pieejama 

Kontaktinformācija

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”Agnese Trofimova

Starptautisko un sabiedrisko attiecību programmas vadītāja

Tālr. 67686312, e-pasts: agnese.trofimova@redcross.lv

______________________________________________________

Izvērtējuma ziņojums par sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu sniegšanu 6 mēnešu laikā

Sešu mēnešu ilgušajam pakalpojumam, kura laikā tika nodrošināts sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu, ir publicēts izvērtējuma ziņojums. Izvērtējuma ziņojumā ir apkopota tematiskā informācija par pakalpojumu, sniegta klientu sociālā portreta analīze, informācija par sociālo darbinieku un sociālo mentoru darbu un paveikto sešu mēnešu laikā.

Laika posmā no 2016.gada 6.aprīļa – 30.septembrim sociālā mentora un sociālā darbinieka pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu nodrošināja biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”. Šajā periodā atbalstu saņēma 210 individuālas personas, t.sk. gan patvēruma meklētāji, gan personas, kuras ieguvušas bēgļa vai alternatīvo statusu – no tām 82 personām, kas pārmitinātas Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros, un 128 personai, kas ieradušās Latvijā patstāvīgi. Pakalpojuma ietvaros tika nodrošināti LSK sociālie darbinieki un sociālie mentori.

Laipni aicināti iepazīties ar izvērtējuma ziņojumu ŠEIT! (precizēts 07.10.2016)

Lai nodrošinātu pakalpojuma nepārtrauktību sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojuma sniegšanā, Sabiedrības integrācijas fonds ir noslēdzis pakalpojuma līgumu ar biedrību „Latvijas Sarkanais Krusts“ līdz 2016.gada 30.novembrim.

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts“ nodrošinās pakalpojuma sniegšanas nepārtrauktību patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu

Sabiedrības integrācijas fonda iepirkums “Sociālā mentora un sociālā darbinieka pakalpojuma nodrošināšana patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu” uz īstenošanas periodu no 2016. gada 1. oktobra līdz 2016. gada 30. novembrim tika izsludināts 07.septembrī ar pieteikumu iesniegšanas termiņu – 19.septembris. Iepirkumā tika saņemti divi pieteikumi. Šajā iepirkumā līguma slēgšanas un pakalpojuma nodrošināšanas tiesības saņēma biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK).

LSK ir biedru un brīvprātīgo organizācija, kas nemitīgi attīsta un pilnveido savu darbību un piedāvātos humānos pakalpojumus cilvēkiem, kam palīdzība nepieciešama visvairāk. LSK ir uzkrājis ilggadēju pieredzi darbā ar sociālās atstumtības riskam pakļautajām iedzīvotāju grupām, un šogad no 6.aprīļa līdz 30.septembrim tika nodrošināts sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu, tādejādi sekmējot šo personu sociālekonomisko iekļaušanos.

Tāpat kā iepriekš, LSK turpinās nodrošināt sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumus gan patvēruma meklētājiem (gan personām, kas pārvietotas Eiropas Savienības pārvietošanas pro-grammas ietvaros, gan personām, kas ieradušās Latvijā patstāvīgi), gan personām, kuras jau ieguvušas bēgļa vai alternatīvo statusu.

________________________________________________________________________________________________________________________________________

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu saņēmušas 190 personas

Laika posmā no š.g. aprīļa līdz augustam sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu saņēmušas 190 personas – 69 personas aprīlī, 103 personas maijā, 111 personas jūnijā, 135 personas jūlijā un 120 personas augustā. Pakalpojumu sniedz Latvijas Sarkanais Krusts (LSK), nodrošinot 2 sociālos darbiniekus un 10 sociālos mentorus.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumus sniedz gan patvēruma meklētājiem (gan personām, kas pārvietotas Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros, gan personām, kas ieradušās Latvijā patstāvīgi), gan personām, kuras jau ieguvušas bēgļa vai alternatīvo statusu. Pēc bēgļa vai alternatīvā statusa iegūšanas, persona var saņemt sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu līdz brīdim, kad tiek izpildīts individuālais sociālekonomiskais iekļaušanas plāns, bet ne ilgāk kā 12 mēnešus pēc statusa iegūšanas dienas.

Sociālā darbinieks izstrādā individuālus sociālekonomiskās iekļaušanas plānus un koordinē to izpildi. Savukārt, sociālais mentors nodrošina praktisku atbalstu sociālekonomiskā iekļaušanas plāna izpildē, veidojot personas izpratni par dzīvi Latvijā un sabiedrībā, palīdzot reālās dzīves situācijās apgūt ikdienai nepieciešamās prasmes, rosinot attīstīt jaunas iemaņas, kā arī sniedzot atbalstu ikdienas situāciju risināšanā. Cilvēkiem patvēruma meklētāju statusa laikā galvenokārt tiek apzinātas pamatvajadzības, apmeklēti humānās palīdzības centri, sniegts atbalsts ikdienas situāciju risināšanā, pavadīti uz medicīnas iestādēm , sekots līdzi valodu un integrācijas programmu apmeklējumam, sniegta izpratne par dzīvi Latvijā, kā arī ikdienišķu prasmju apguve. Cilvēkiem ar statusu galvenokārt tiek sniegts atbalsts reģistrējoties NVA, apmeklējot darba devējus, sekojot līdzi latviešu valodas apguvei, meklējot mājokli, reģistrējoties pie ģimenes ārsta, deklarējot dzīvesvietu, reģistrējoties sociālajā dienestā, konta atvēršanai, bērnu iekārtošanai  pirmsskolas izglītības iestādēs, kārtojot dažādus dokumentus atkarībā no katras situācijas individuāli.

Darbs ar patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu prasa jaunas un specifiskas sociālā darbinieka un sociālā mentora profesionālās kompetences – saistītas ar vērtību sistēmas maiņu mērķa grupas personu ģimenēs, multikulturāla atbalsta sniegšanu un jaunu pakalpojumu plānošanu, kā arī dažādu starpinstitucionālu sadarbības veidu modelēšanu visas Latvijas teritorijā.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums tiek sniegts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda pasākuma “Dažādību veicināšana (diskriminācijas novēršana)” (SAM Nr. 9.1.4.4.) ietvaros. Finansējums tiek piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un Latvijas valsts budžeta.

________________________________________________________________________________________________________________________________________

Jūnijā sociālekonomiskās iekļaušanas atbalsts sniegts 111 patvēruma meklētājiem

Jau trīs mēnešus – kopš 2016.gada aprīļa, biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) sociālais darbinieks un sociālie mentori ikdienā sniedz palīdzību patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki”. Tie ir cilvēki, kas mērojuši tālu ceļu bēgļu gaitās, un kuru kopējais skaits Eiropā, pēc ANO bēgļu lietu aģentūras datiem, ir ap miljons cilvēkiem.

Jūnijā sociālekonomiskās iekļaušanas atbalsts Latvijā sniegts 111 personām, kuru vidū ir ģimenes ar bērniem no dažādām valstīm – Sīrijas, Afganistānas, Pakistānas, Irākas u.c.

Izzinātas ikkatra patvēruma meklētāja intereses un vajadzības, kā arī tiek meklēti praktiski risinājumi pamatvajadzību nodrošināšanai. Visām personām, kas līdz šim ieguvušas statusu, ir atrasti mājokļi– dzīvesvietas, kas ir pamatu pamats jaunas dzīves sākšanai Latvijā. Tāpat, aktīvi notiek darbavietu, izglītības iestāžu, medicīnisko pakalpojumu u.c. sadzīves jautājumu risinājumu meklēšana. Dažu ģimeņu bērni jau ikdienā apmeklē dienas centrus, kuros pavada laiku, iemācoties vietējās paražas un praktizē latviešu valodu ārpus noteiktā standarta – latviešu valodas obligātajiem kursiem. Klienti aktīvi vēršas LSK humānās palīdzības punktos un izmanto iespēju saņemt sev nepieciešamās drēbes, apavus, mājas tekstilu, sadzīves iekārtas jauno mājokļu iekārtošanai, bērnu ratus u.tml. lietas.

LSK mentore: “Pārsteigums un prieks strādāt ar cilvēkiem, kas ir motivēti integrēties Latvijā. Kopā esam ne tikai meklējuši risinājumus praktiskiem jautājumiem, bet arī bijuši uz brīvdabas pasākumiem ārpus Rīgas – tas ir veids, kā parādīt Latvijas vidi, kultūru un paražas, ne tikai par to teorētiski stāstot, bet arī iesaistot ikdienas sadzīvē. Mans personīgais ieguvums, darot šo darbu un rujānot ar cilvēkiem, kas redzējuši kara bailes un stāsta par piedzīvoto, mērojot tālo ceļu līdz Latvijai, ir apziņas rašanās, ka, neskatoties uz kultūru atšķirībām, katram cilvēkam vissvarīgākā ir drošība sev un savai ģimenei. Arī Latvijā dzīvojošiem cilvēkiem, kas ir krīzes situācijā, nepieciešama tāda pati palīdzība un drošības sajūta. Galvenais ir cilvēcība.”

Šī procesa laikā esam sajutuši atsaucību no citām organizācijām un privātpersonām, kas vēlas palīdzēt problēmsituāciju risināšanā. Paldies arī valsts iestāžu pārstāvjiem, ar kuriem kopā strādājam vienota mērķa labā – palīdzēt cilvēkiem, kam akūti nepieciešama palīdzība, un pēc iespējas veiksmīgāk integrējot Latvijas sabiedrībā. LSK vārdā, izsakām pateicību ikvienam! Kopā varam palīdzēt!

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums tiek sniegts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda pasākuma “Dažādību veicināšana (diskriminācijas novēršana)” (SAM Nr. 9.1.4.4.) ietvaros. Finansējums tiek piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un Latvijas valsts budžeta. Sociālekonomiskās iekļaušanas atbalsts pieejams periodā, kamēr persona vēl ir patvēruma meklētāja statusā, kā arī personām, kurām piešķirts bēgļa vai alternatīvais statuss.

__________________________________________________________________________________________________________________

Sociālekonomiskās iekļaušanas atbalstu maijā saņēmuši 103 patvēruma meklētāji

ANO bēgļu lietu aģentūras dati liecina, ka  pašlaik visā pasaulē piespiedu kārtā pārvietoti un bēgļu gaitās devušies aptuveni 60 miljoni cilvēku, no tiem apmēram 1  miljons ir devušies bēgļu gaitās uz Eiropu. 17 gadu laikā Latvijā starptautisko aizsardzību lūguši 1768 patvēruma meklētāji (2014.gadā – 364, 2015.gadā – 328). Bēgļa statuss ir piešķirts kopumā 71 personai, savukārt alternatīvās aizsardzības statuss – 148 personām.

Kopš 2016.gada Sabiedrības integrācijas fondam ir uzticēts nodrošināt sociālā mentora un sociālā darbinieka pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu. Piesaistot zinošu un pieredzējušu pakalpojuma sniedzēju  – biedrību “Latvijas Sarkanais krusts”, š.g. maijā sociālekonomiskais atbalsts ir sniegts 103 patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu. Līdz šim mājvieta atrasta visiem cilvēkiem, kam piešķirts statuss – tās ir 5 ģimenes jeb 20 cilvēki.

Pakalpojuma ietvaros sociālais darbinieks nodrošina katras personas sociālā gadījuma vadību, kā arī sadarbībā ar sociālo mentoru sastāda katrai personai individuālu sociālekonomiskās iekļaušanas plānu un atbilstoši katras personas situācijai koordinē atbalsta sniegšanu un sadarbību ar valsts, pašvaldības iestādēm un citām iesaistītajām pusēm, piemēram, meklējot dzīvesvietu ar īres līgumu vai citu tiesisku pamatu, izglītības iestādi vai darba vietu. Sociālā darbinieka pakalpojums tiek nodrošināts Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki”. Sociālais mentors sniedz atbalstu personām ar mērķi integrēties sabiedrībā, t.sk. palīdzot reālās dzīves situācijās apgūt ikdienai nepieciešamās prasmes un rosinot apgūt jaunas iemaņas.

Sociālekonomiskās iekļaušanas atbalsts pieejams periodā, kamēr persona vēl ir patvēruma meklētāja statusā, kā arī pēc bēgļa vai alternatīvā statusa iegūšanas persona var saņemt sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumus.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums tiek sniegts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda pasākuma “Dažādību veicināšana (diskriminācijas novēršana)” (SAM Nr. 9.1.4.4.) ietvaros. Finansējums tiek piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un Latvijas valsts budžeta.

_________________________________________________________________________________________________________________________

Pirmo sociālekonomiskās iekļaušanas atbalstu saņēmuši 69 patvēruma meklētāji un personas ar bēgļa vai alternatīvo statusu

Sabiedrības integrācijas fonds, sadarbībā ar biedrību “Latvijas Sarkanais Krusts”, uzsācis veikt nepieciešamās darbības, lai nodrošinātu sociālā mentora un sociālā darbinieka pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu. Š.g. aprīļa mēnesī biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”, piesaistot zinošus un pieredzējušus speciālistus, ir nodrošinājis vienu sociālo darbinieku un četrus sociālos mentorus. Aprīļa laikā pirmo atbalstu jau saņēmuši 69 patvēruma meklētāji un personas ar bēgļa vai alternatīvo statusu. Pakalpojuma ietvaros sociālais darbinieks nodrošina katras personas sociālā gadījuma vadību, kā arī, sadarbībā ar sociālo mentoru, sastāda katrai personai individuālu sociālekonomiskās iekļaušanas plānu un, atbilstoši katras personas situācijai, koordinē atbalsta sniegšanu un sadarbību ar valsts, pašvaldības iestādēm un citām iesaistītajām pusēm, piemēram, meklējot dzīvesvietu ar īres līgumu vai citu tiesisku pamatu, izglītības iestādi vai darba vietu. Papildus sociālais mentors sniedz atbalstu personām integrēties sabiedrībā, palīdzot reālās dzīves situācijās apgūt ikdienai nepieciešamās prasmes un rosinot apgūt jaunas iemaņas.

Sociālā darbinieka pakalpojums tiek nodrošināts  Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki”. Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumi tiek nodrošināti gan patvēruma meklētājiem, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība un ir pārvietotas no Grieķijas un Itālijas (pašlaik 23 cilvēki), gan personām, kuras, saasinoties sociālekonomiskajiem apstākļiem viņu valstī, ierodas Latvijā patstāvīgi, gan personām, kuras ieguvušas bēgļa vai alternatīvo statusu. Sociālekonomiskās iekļaušanas atbalsts pieejams periodā, kamēr persona vēl ir patvēruma meklētāja statusā, kā arī pēc bēgļa vai alternatīvā statusa iegūšanas – persona var saņemt sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumus līdz brīdim, kad tiek izpildīts individuālais sociālekonomiskais plāns vai uz laiku, kas nepārsniedz 12 mēnešus pēc statusa iegūšanas dienas. Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums tiek sniegts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda pasākuma “Dažādību veicināšana (diskriminācijas novēršana)” (SAM Nr. 9.1.4.4.) ietvaros. Šī pasākuma ietvaros plānotas vairākas atbalsta darbības, lai veicinātu sociālās atstumtības un diskriminācijas riskiem pakļauto personu, t.sk. patvēruma meklētāju un personu ar bēgļa vai alternatīvo statusu, nodarbinātību un sociālekonomisko iekļaušanos, vienlaikus sekmējot sabiedrības informētību un vispārējo izpratni par diskriminācijas novēršanu un iekļaujošu sabiedrību. Finansējums tiek piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un Latvijas valsts budžeta.

____________________________________________________________________________________________________________________________

SIF un LSK paraksta līgumu par pakalpojumu sniegšanu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu

6.aprīlī, Sabiedrības integrācijas fondā (SIF) notika līguma parakstīšana ar biedrību „Latvijas Sarkanais Krusts”, kas sniegs sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumus patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu.

Cilvēki, kuriem dzīve ir devusi smagus triecienus un pārbaudījumus, meklē mājas un mieru. Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts”, izmantojot starptautisko pieredzi un piesaistot zinošus un pieredzējušus speciālistus darbam ar patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu, palīdzēs risināt aktuālos jautājumus, lai veicinātu viņu sociālekonomisko iekļaušanos Latvijas sabiedrībā.

„Mēs nevaram aizvērt durvis to cilvēku priekšā, kuriem ir nepieciešama palīdzība. Mēs strādājam sabiedrības labā un šie cilvēki, kuri ir raduši patvērumu Latvijā ir daļa no tās. Mūsu uzdevums ir sniegt nepieciešamo atbalstu, lai bēgļu integrācija Latvijā noritētu pēc iespējas ātrāk un veiksmīgāk,” norāda U.Līkops.

Biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” tiešais uzdevums būs veicināt patvēruma meklētāju un personu ar bēgļa vai alternatīvo statusu pilnvērtīgu sociālekonomisko iekļaušanos, mazinot šķēršļus nodarbinātībai un sekmējot integrāciju sabiedrībā. Piesaistītie sociālie darbinieki un sociālie mentori strādās ar klientiem, sniedzot tiem atbalstu dažādu problēmu risināšanā, izstrādājot individuālu plānu un nodrošinot tā izpildi, kā arī īstenojot citus uzdevumus, kas palīdzēs klientiem un viņu ģimenēm apzināt savas iespējas, pienākumus un tiesības atrodoties Latvijā. Plānots iesaistīt vienu sociālo darbinieku un vismaz sešus sociālos mentorus. Speciālistu skaits var palielināties nepieciešamības gadījumā. Jānorāda, ka patlaban plānotais mērķa grupas lielums ir aptuveni 119 personas. Līgums būs spēkā līdz 2016. gada 30.septembrim.

„Esam priecīgi, ka Latvijas Sarkanais Krusts, organizācija ar ilgadīgu pieredzi sociālo jautājumu risināšanā, profesionālo kapacitāti un starptautisko sadarbības tīklu, būs tā, kas piedāvā risinājumus un mērķtiecīgi virzīsies uz to sasniegšanu,” stāsta Aija Bauere.

Papildus informācija LSK mājaslapas sadaļā “BĒGĻI UN PATVĒRUMA MEKLĒTĀJI”

____________________________________________________________________________________________________________________________