29. jūlijā notika jaunā integrācijas projekta “Pabūsim kopā” pirmā sieviešu atbalsta grupas tikšanās Latvijas iedzīvotājām ar bēgļa vai patvēruma meklētāja statusu, kā arī Trešo valstu valstspiederīgajām.
Pirmajā tikšanās reizē sievietes no Turcijas, Afganistānas, Pakistānas, Ķīnas u.c valstīm iepazinās, runāja par saviem hobijiem un interesēm, kā arī diskutēja par sievietes lomu Latvijā un pasaulē. Nodarbību vadīja psiholoģe un personīgās izaugsmes trenere Nataļja Gudakovska. Sākotnēji tika plānots, ka sieviešu atbalsta grupā tiks uzņemtas 10 dalībnieces, taču pieprasījums bija lielāks, tāpēc pirmajā tikšanās reizē tika uzņemtas 17 sievietes. Pasākumā iesaistījās arī Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes brīvprātīgie, kas kopā ar sieviešu grupas dalībnieču bērniem spēlēja dažādas spēles, zīmēja un nodarbojās ar rokdarbiem.
Tikšanās tiks organizētas reizi mēnesī līdz pat projekta beigām, 2020. gada novembrim. Nākamajās reizēs tiks diskutēts par tādām tēmām kā bērnu audzināšana digitālajā laikmetā, sociālā aizsardzība un drošība, kulinārijas māksla, skaistumkopšana, rokdarbi un citas.
“Ļoti iedvesmojošs pasākums ar sievietēm ar bēgļu un patvēruma meklētāju pieredzi. Sarunas par sievietes identitāti un sociālajām lomām, stiprajām un vājajām pusēm, jaukā darbošanās kopā un nedaudz zīmēšanas ar krāsainajām smiltīm.” – Nataļja Gudakovska
Paldies Rīgas jauniešu centram “Kaņieris” par mājīgajām telpām!
Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” projektu “Pabūsim kopā” (Nr. DIKS-20-472-lī) finansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.
Pamatojoties uz to, ka bēgļi un patvēruma meklētāji regulāri informē LSK par grūtībām izveidot kontaktu ar vietējo sabiedrību un integrēties dzīvei Latvijā, LSK radis iespēju piesaistīt papildus resursus integrācijas veicināšanai. Jūnijā uzsāktā LSK projekta “Pabūsim kopā” mērķis ir veicināt bēgļu, patvēruma meklētāju un Trešo valstu valstspiederīgo aktīvu iesaistīšanos sabiedriskās aktivitātēs, apmeklējot piedāvātās nodarbības, iedrošināt viņus un nodrošināt iespēju iepazīt veidus, kā lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku ar vietējiem iedzīvotājiem, tādējādi sekmējot viņu integrāciju vietējā sabiedrībā. Sociālās integrācijas aktivitātes īpaši būtiskas šobrīd, kad COVID-19 ierobežojumu dēļ bēgļi un patvēruma meklētāji pastiprināti izjūt sociālo izolāciju, bailes un trauksmi saistībā ar neziņu par savu nākotni.