Gada noskaņā noslēdzies arī biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” projekts “Viena (pa)saule visiem”, kas tika īstenots ar mērķi veicināt bēgļu, patvēruma meklētāju un trešo valstu valstspiederīgo aktīvu iesaistīšanos sabiedriskās aktivitātēs, apmeklējot piedāvātās nodarbības, iedrošināt viņus un nodrošināt tiem iespēju iepazīt veidus, apgūstot jaunas un noderīgas prasmes, lai veiksmīgi iesaistītos darba tirgū vai uzsāktu savu uzņēmējdarbību, kā lietderīgi pavadot savu brīvo laiku ar vietējiem iedzīvotājiem, tādējādi sekmējot viņu integrāciju vietējā sabiedrībā.
Par spīti tam, ka visa pasaule cīnās ar COVID-19 pandēmiju un ka valstī noteiktie ierobežojumi projekta laikā gan tika atviegloti, gan pastiprināti, projekta komanda atrada veidus, kā, ievērojot visus valstī noteiktos ierobežojumus, realizētu projektu un sasniegtu tajā izvirzītos mērķus. Projekta laikā tika realizētas šādas aktivitātes:
- Informatīvie pasākumi Rīgas iedzīvotājiem – 2 pasākumi, lai informētu iedzīvotājus par iespējām iesaistīties projekta mērķa grupas integrācijā;
- Sieviešu darba prasmju celšanas nodarbības – 5 uzņēmējdarbības prasmju celšanas nodarbības par tādām tēmām, kā uzņēmējdarbības pamati, biznesa plāna izveide, rentabilitātes plānošana, likumiskais ietvars un nodokļi, pieredzes stāsts no mazā uzņēmuma īpašnieka un 3 mēnešu šūšanas nodarbības, sadarbībā ar biedrību “Rokdarbu rezidence”’;
- Brīvā laika integrācijas pasākumi (ģimenēm un jauniešiem) – pasākumi vietējiem iedzīvotājiem kopā bēgļiem vai patvēruma meklētājiem un trešo valstu valstspiederīgajiem, kuru laikā dalībniekiem bija iespēja kopīgi piedalīties dažādās brīvā laika aktivitātēs, ko parasti šīs ģimenes ikdienā neapmeklē.
Neformālajās sarunās ar projekta dalībniekiem par dalību projektā, saņēmām daudz pozitīvu atsauksmju. Kāda ģimene, kas piedalījās integrācijas pasākumos saka, ka bija ļoti priecīga par šo iespēju pavadīt laiku visiem kopā, nodarbojoties ar jautrām aktivitātēm, jo, kā paši atzina, ikdienā tam daudz laika neatliek, jo abi vecāki daudz strādā un vakaros ir ļoti noguruši, paralēli apgūstot latviešu valodu un pierodot pie jaunās dzīves realitātes Latvijā. Vēl kāda dalībnieka atsauksme: “Ir interesanti paskatīties kā savstarpēji nepazīstami cilvēki sāk veidot komandas garu un stratēģiju spēles laukumā, kur ir sajūta, ka esat “vienā laivā”, esat vienlīdzīgi un cits citam nepieciešami, lai komanda sasniegtu rezultātu, neskatoties uz savu dzīves pieredzi, sociālekonomisko fonu, reliģisko piederību vai vietu no kurienes nāc- tas vieno!”.
Viens no nozīmīgākajiem projekta rezultātiem ir, ka viena no šūšanas nodarbību dalībniecēm pēc šūšanas kursu beigšanas saņēma darba piedāvājumu šūšanas cehā. Par savu pieredzi viņa saka tā:
“Jau gandrīz 3 gadus meklēju darbu, bet valodas grūtību dēļ darbu nevarēju atrast. Kad sāku apmeklēt šūšanas kursus, tas mani iedvesmoja, tāpēc jautāju šūšanas skolotājai, vai ir kāda vieta, kur pēc šiem kursiem varētu turpināt pilnveidot sevi šajā jomā. Skolotāja mēģināja atrast darba vietu un sarunāja darba interviju. Es devos uz darba interviju kopā ar šūšanas kursu skolotāju. Skolotāja darba vietai paskaidroja par manām spējām šūšanā. Tagad es strādāju un man ļoti patīk mans jaunais darbs. Es esmu priecīga un ļoti pateicīga šūšanas skolotājai un projektam par iespēju apgūt šīs prasmes. Es ļoti novērtēju skolotājas palīdzību.”