Projekts noslēdzies 2021. gada 30. jūnijā.
Pamatojoties uz 2021. gada 9. marta Sabiedrības integrācijas fonda lēmumu, biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „Atbalsts NVO Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku mazināšanai” ietvaros ieguva finansiālu atbalstu projekta “Droši būt, droši mācīties” (Nr.: 2021.LV/NVO_COVID/03) realizēšanai.
Projekta īstenošanas periods: 1. februāris – 30. jūnijs, 2021
Programmas „Atbalsts NVO Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku mazināšanai” mērķis: sniegt atbalstu NVO darbībai, tostarp tādām aktivitātēm, kas tiek īstenotas papildus valsts un pašvaldību institūciju veiktajām darbībām, lai mazinātu COVID-19 krīzes radītās sekas visos Latvijas reģionos.
Projekta mērķa grupa:
- 50 bērni un jaunieši vecumā no 7 līdz 18 gadiem no sociāli mazaisargātām ģimenēm, kas atrodas LSK Krīzes centrā “Burtnieks” un īslaicīgās uzturēšanās mītnē “Burtnieks” Rīgā, regulāri apmeklē Sociālo pakalpojumu centru bērniem ar funkcionāliem un uzvedības traucējumiem “Rīta vēsma” Daugavpilī, atrodas Patvēruma meklētāju centrā “Mucenieki” vai ir saņēmusi bēgļu vai alternatīvo statusu un uzsākuši patstāvīgu dzīvi ārpus patvēruma meklētāju centra;
- 100 jaunieši no visas Latvijas, kas piedalīsies tiešsaistes semināros par garīgo veselību, problēmu pamanīšanu un rūpēm par to;
- 1000 iedzīvotāji, kuri saņem LSK sociālos pakalpojumus, t.sk. humāno palīdzību;
- 1800 LSK darbinieki un brīvprātīgie.
Projekta galvenās aktivitātes:
- Pedagoģiskais atbalsts sociāli mazaisargāto ģimeņu bērniem attālinātajā mācību procesā Patvēruma meklēju centrā “Mucenieki” Ropažu novadā un Sociālo pakalpojumu centrā bērniem ar funkcionāliem un uzvedības traucējumiem “Rīta vēsma” Daugavpilī;
- 5 attālinātie (tiešsaistes) semināri jauniešiem par garīgo veselību;
- Individuālo un kolektīvo aizsardzības līdzekļu iegāde (roku dezinfekcijas iekārta, Baktericīdais gaisa recirkulātors BactoSfera un cimdi, sejas maskas un roku dezinfekcijas līdzeklis);
- Datorprogrammu iegāde informācijas aprites uzlabošanai un digitālo materiālu gatavošanai;
- Projekta publicitāte.
Plānotie rezultāti:
- 50 bērni un jaunieši no mazaizsargātām, t.sk. bēgļu un patvēruma meklētāji, kā arī trešo valstu valspiederīgie vai krīzes situācijā esošām ģimenēm – patvēruma meklētāju, kā arī trešo valstu valstspiederīgo vai krīzes situācijā esošām ģimenēm saņēmuši pedagoģisko atbalstu attālināto mācību procesā;
- Notikuši 5 attālinātie semināri jauniešiem par garīgo veselību, kur piedalījušies vismaz 100 jaunieši;
- Iegādāti 10 kolektīvās un individuālās aizsardzības komplekti, kuru sastāvā ir 2 rokas dezinfekcijas iekārtas, 1 Baktericīdais recirkulātors gaisa dezinfekcijai, kā arī individuālie aizsardzības līdzekļi – cimdi, sejas maskas un roku dezinfekcijas līdzekļi. Iegādātie komplekti tiks nogādāti uz 9 LSK reģionālo komiteju humānās palīdzības punktiem, kur ik dienā ir vislielākais cilvēku apmeklējums kopējās drošības uzlabošanai;
- Iegādātas 3 interneta lietotņu maksas versijas – ZOOM, Canvas PRO un Piktochart.
Projekta vadītāja: Aija Strazda, tālrunis: + 371 67336653, e-pasts: aija.strazda@redcross.lv.
LSK atbalsta sociāli mazaisargāto ģimeņu bērnus attālināto mācību laikā
Ziņa publicēta 05.08.2021.
Apzinoties attālināto mācību izaicinājumus sociāli mazaisargātām ģimenēm, biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) laika posmā no 2021. gada 15. marta līdz 23. jūlijam piedāvāja iespēju bērniem saņemt pedagoģisko atbalstu mācību procesā.
Pedagoģiskais atbalsts bērniem bija pieejams Patvēruma meklētāju centrā “Mucenieki” Ropažu novadā un Sociālo pakalpojumu centrā bērniem ar funkcionāliem un uzvedības traucējumiem “Rīta vēsma” Daugavpilī. Kopumā pakalpojumu saņēma 51 bērns vecumā no 7 līdz 18 gadiem, no tiem 67% zēni un 33% meitenes. 80% no projekta dalībniekiem bija bērni, kuri iegūst izglītību sākumskolas klašu grupā.
Projektu dalībnieku vecāki atzina, ka pedagoga atbalsts un palīdzība bija nenovērtējama gan attīstot bērnu digitālās prasmes, gan palīdzot apgūt iekavētās mācību tēmas. Visi no projektā iesaistītajiem bērniem sekmīgi pabeidza mācību gadu un tika pārcelti nākamajā klasē.
Lai sekmētu viedierīču pieejamību projekta dalībniekiem, tika iegādāta datortehnika un multifunkcionālā iekārta, kā arī kancelejas preces, mācību materiāli, materiāli radošām nodarbībām. Projekta noslēgumā dalībnieki saņēma nelielas pateicības dāvanas – kancelejas preces turpmākam mācību procesam.
Pedagoģiskā atbalsta nodrošināšana mācību procesā notikusi projekta “Droši būt, droši mācīties” ietvaros, kas tiek finansēts Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „Atbalsts NVO Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku mazināšanai” ietvaros.
Reģionālajos vebināros jaunieši mācās par mentālo veselību
Ziņa publicēta 05.08.2021.
2021. gada maijā un jūnija biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekta “Droši būt, droši mācīties” ietvaros tika organizēti 5 reģionālie vebināri jauniešiem par mentālo veselību un tās uzlabošanu. Reģionālos vebinārus organizēja LSK Saldus, Rīgas, Vidzemes, Daugavpils un Jelgavas komiteju LSK Jaunatnes nodaļu aktīvie brīvprātīgie.
LSK brīvprātīgie apzināja vietējo bērnu un jauniešu vajadzības un kopā ar pieaicināto vietējo psihologu veidoja apmācību saturu. Vebināros piedalījās vairāk nekā 100 jaunieši no visas Latvijas. Tiešsaistes nodarbībās tika apskatīti tādi jautājumi kā prokrastinācija, stresa mazināšana, domu un emociju spēks, izdegšana un laika plānošana.
Veselības veicināšana un atbildība par ilgtspējīgu vidi ir viena no LSK Jaunatnes darbības programmām, kuras ietvaros regulāri tiek piedāvātas apmācības un vebināri, lai radītu izpratni par mentālo veselību un ar to saistītiem izaicinājumiem, kā arī lai veicinātu bērnu un jauniešu rūpes par to.
Vebināri tika organizēti projekta “Droši būt, droši mācīties” ietvaros, kas tiek finansēts Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „Atbalsts NVO Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku mazināšanai” ietvaros.
Aicinām jauniešus piedalīties vebināros 29. jūnijā un 30. jūnijā
Ziņa publicēta 16.06.2021.
29. jūnijā notiks vebinārs “Domu pulkstenis. Izdegšana un laika plānošana”, kuru vadīs Nataļja Gudakovska. Lai pieteiktos vebināram, lūdzam līdz 28. jūnija plkst. 18:00 aizpildīt elektronisko pieteikuma anketu, kas pieejama ŠEIT!
30. jūnijā notiks vebinārs “Personības resursi laika plānošanā un stresa mazināšanā”, kuru vadīs psiholoģe Gunda Pūce. Lai pieteiktos vebināram, lūdzam līdz 29. jūnija plkst. 18:00 aizpildīt elektronisko pieteikuma anketu, kas pieejama ŠEIT!
Aicinām jauniešus piedalīties vebinārā “Domu un emociju spēks. Ieradumi, kas maina dzīvi.”
Ziņa publicēta 11.06.2021.
17. jūnijā notiks vebinārs “Domu un emociju spēks. Ieradumi, kas maina dzīvi.”, kuru vadīs Dr.psych. Tatjana Uzole. Lai pieteiktos vebināram, lūdzam līdz 16. jūnija plkst. 18:00 aizpildīt elektronisko pieteikuma anketu, kas pieejama ŠEIT!
Vebinārs tiek organizēts projekta “Droši būt, droši mācīties” ietvaros, ko finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Vebinārs tiek organizēts projekta “Droši būt, droši mācīties” ietvaros, ko finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Jauniešus aicina uz apmācībām par laika plānošanu 7. un 15. maijā
Ziņa publicēta 29.04.2021.
Pieteikšanās šeit: ej.uz/prola
LSK nodrošina pedagogus PMC “Mucenieki” un “Rīta vēsmā”
Ziņa publicēta 14.04.2021.
Projekta “Droši būt, droši mācīties” ietvaros biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) nodrošina pedagogus Patvēruma meklētāju centrā “Mucenieki”, Ropažu novadā, un sociālo pakalpojumu centrā bērniem ar funkcionāliem traucējumiem “Rīta Vēsma”, Daugavpilī. Pedagogu pienākumos ietilpst sniegt atbalstu bērniem attālināto mācību procesā, palīdzēt izprast skolā uzdoto mācību vielu, sniegt atbalstu mājasdarbu sagatavošanā un apgūt darbu ar digitāliem rīkiem, t.sk. e-klase.lv un uzdevumi.lv.
Mēneša laikā kopš projekta uzsākšanas pedagoģisko atbalstu saņēmis 41 skolēns – 17 no tiem Patvēruma meklētāju centrā “Mucenieki” un 24 Sociālo pakalpojumu centrā bērniem ar funkcionāliem traucējumiem “Rīta Vēsma”. Daugavpilī vairums no bērniem, kuri saņem pedagoga atbalstu mācību vielas apgūšanā, ir sākumskolas vecuma bērni, no kuriem daļai šis ir pirmais mācību gads skolā. Savukārt PMC “Mucenieki” pedagoga atbalstu saņem bēgļu un patvēruma meklētāju bērni no 6 valstīm – Baltkrievijas, Čečenijas, Azerbaidžānas, Ķīnas, Turcijas un Kolumbijas. Vairums patvēruma meklētāju un bēgļu bērni, kuri saņem LSK piesaistītā pedagoga atbalstu, izglītību iegūst pamatskolas klašu grupā.
Uzsākot darbu ar bērniem, pedagogs individuāli izvērtē katra bērna vajadzības un prasmes, kā arī sniedz nepieciešamo atbalstu veiksmīgai integrācijai izglītības procesā. Pedagogi bērniem palīdz apgūt mācību vielu, kā arī veicina lasīšanas un matemātikas prasmju uzlabošanu.
Pedagogu atbalsts ir nenovērtējama palīdzība sociālam riskam pakļautajām ģimenēm, jo ne vienmēr vecākiem ir prasmes un iemaņas kļūt par bērna skolotāju. LSK piesaistīto pedagoga atbalsts sniedz iespēju bērniem neizkrist no skolas vides un sekmīgi apgūt mācību vielu.
Projekta aktivitāšu nodrošināšanai un pilnvērtīgam atbalstam attālinātajā mācību procesā LSK projekta ietvaros nodrošina datortehniku un multifunkcionālo iekārtu.
Projekts “Droši būt, droši mācīties” tiek finansēts Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „Atbalsts NVO Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku mazināšanai” ietvaros.
LSK projekta ietvaros komitejas nodrošina ar aizsardzības līdzekļiem
Ziņa publicēta 09.04.2021.
Projekta “Droši būt, droši mācīties” ietvaros LSK ieguvusi iespēju nodrošināt LSK reģionālās komitejas ar papildus kolektīviem un individuāliem aizsardzības līdzekļiem, t.sk. baktericīdiem gaisa recirkulātoriem, bezkontakta roku dezinfkcijas iekārtām, cimdiem, sejas maskām un roku dezinfekcijas līdzekli.
Šonedēļ pirmie iepirktie kolektīvie aizsardzības līdzekļi jau devās uz LSK Kurzemes, Tukuma un Valkas komitejām.
Kolektīvie un individuālie aizsardzības līdzekļi tiks izvietoti LSK reģionālo komiteju veselības istabās un humānās palīdzības punktos, kur mazturīgie iedzīvotāji var saņemt apģērbu un citas sadzīves preces, tāpat dažos no tiem tiek dalītas Eiropas atbalsta fonda vistrūcīgākām personām pārtikas un higiēnas pakas un tiek sniegti citi sociālie pakalpojumi. Papildus aizsardzības līdzekļi sniegs iespēju nodrošināt sociālo pakalpojumu saņemšanu vēl drošāk un mazināt COVID-19 vīrusa izplatības iespējas.
Projekts “Droši būt, droši mācīties” tiek finansēts Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „Atbalsts NVO Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku mazināšanai” ietvaros.
LSK uzsācis projekta “Droši būt, droši mācīties” īstenošanu
Ziņa publicēta 30.03.2021.
Pamatojoties uz Sabiedrības integrācijas fonds lēmumu,biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” uzsākusi projekta “Droši būt, droši mācīties” īstenošanu.
Projekts tiek īstenots pateicoties Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „Atbalsts NVO Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku mazināšanai” ietvaros. Programmas mērķis ir sniegt atbalstu NVO darbībai, tostarp tādām aktivitātēm, kas tiek īstenotas papildus valsts un pašvaldību institūciju veiktajām darbībām, lai mazinātu COVID-19 krīzes radītās sekas visos Latvijas reģionos.