Esam saņēmuši satraucošas ziņas, ka vakar, 19. septembrī, Sīrijas Sarkanā Pusmēness (SSP) humānās palīdzības konvojs piedzīvoja bruņotu uzbrukumu, kura laikā tika nogalināti 20 civiliedzīvotāji un viens Sīrijas Sarkanā Pusmēness darbinieks. Uzbrukums notika brīdī, kad tika izkrauta humānās palīdzības krava, kas sastāvēja no pirmās nepieciešamības precēm – medikamentiem, ēdiena, dzeramā ūdens.
“Mēs esam satriekti, ka bojā gājuši tik daudz cilvēku, ieskaitot vienu no mūsu kolēģiem Omaru Barakatu. Viņš bija drosmīgs un apņēmības pilns SSP ģimenes loceklis, kurš nesavtīgi palīdzēja tiem Sīrijas civiliedzīvotājiem, kuriem šajā bruņoto konfliktu pildītajā laikā palīdzība ir nepieciešama visvairāk. Tas ir absolūti nepieņemami, ka mūsu darbinieki un brīvprātīgie maksā savas dzīvības cenu tikai tāpēc, ka valstī notiek karš!” stāsta Sīrijas Sarkanā Pusmēness prezidents Dr. Abrulrahman Attar.
“Ņemot vērā vakardienas uzbrukumu, ir noticis nepārprotams Starptautisko Humanitāro tiesību pārkāpums, kas ir pilnībā nepieņemami. Pārkāpjot šīs tiesības, tiek apdraudēta visa humanitāro darbinieku un struktūru darbība, kas, savukārt, liedz miljoniem cilvēku saņemt tik ļoti nepieciešamo humāno palīdzību, lai iedzīvotu.” Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas prezidents Pīters Maurers.
“Šodien, Sarkanais Krusts un Sarkanais Pusmēness sēro. Solidarizējoties ar Sīrijas Sarkano Pusmēnesi, mēs uzrunājam starptautisko kopienu nodrošināt humanitāro darbinieku un brīvprātīgo aizsardzību. Mēs neesam daļa no konflikta!” Tadateru Konoe, Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness federācijas prezidents.
Sīrija ir viens no visbīstamākajiem punktiem humanitārajiem darbiniekiem visā pasaulē. Pagājušo sešu gadu laikā 54 SSP darbinieki un brīvprātīgie zaudējuši dzīvību, pildot savus pienākumus.
Šodien mēs savu sociālo tīklu lapas iekrāsojam sarkanas! Mēs solidarizējamies ar Sīrijas Sarkanā Pusmēness darbiniekiem un brīvprātīgajiem, kas katru dienu riskē ar savām dzīvībām, lai palīdzētu tiem cilvēkiem, kuriem palīdzība visvairāk ir nepieciešama.
Liela daļa Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības (SSKSPK) brīvprātīgo ir jaunieši, un daudzi no viņiem ik dienas riskē ar savu dzīvību, lai palīdzētu un glābtu citus. Piemēram, Sīrijā, Sjerraleonē, Gazā, Izraēlā, Gvinejā, Lībijā un Irākā ir visvairāk cietušo no Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālajām biedrībām pasaulē.