Katru gadu Latvijā nelaimes gadījumos gūst savainojumus tūkstošiem cilvēku un simtiem cilvēku zaudē dzīvību. Ikviens no mums var kļūt par cietušo, aculiecinieku un pirmās palīdzības sniedzēju, tādēļ ir ļoti nozīmīgi apgūt pirmās palīdzības sniegšanas iemaņas, lai prastu sniegt pirmo palīdzību sev un nebaidītos sniegt palīdzību nelaimē nokļuvušajiem.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) pirmās palīdzības (PP) programmai ir vairāki darbības virzieni un regulāras aktivitātes: apmācība, PP nodrošināšana publiskos pasākumos, sacensības skolēniem, demonstrējumi dažādos pasākumos un citas PP aktivitātes (bērnu un jauniešu nometnes, skolu drošības dienas u.c.).

Kā rīkoties, ja ieraugi, ka cilvēks cieš no pārkaršanas, ir sasitis apakšdelmu, tam acī nokļuvusi ķīmiska viela vai ir sākusies slīkšana?

Par pareizu rīcību šādās situācijas vari uzzināt noskatoties biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) brīvprātīgo jauniešu veidotos video, kas tapuši projekta “Viena dzīvība- četras pilsētas” ietvaros.

Video veidoti balstoties uz Neatliekamās medicīniskas palīdzības dienesta (NMPD) pirmās palīdzības 15 stundu apmācību programmu vadlīnijām.

Video veidošanā iesaistījās jaunieši no projekta īstenotāju nodaļām- Dagdas, Valmieras, Tukuma un Jelgavas, ka arī tika saņemts atbalsts no Talsu un Daugavpils nodaļām.

 

Pirmā palīdzība apakšdelma lūzuma gadījumā Pirmā palīdzība: ķīmiska viela acī

Pirmā palīdzība pārkaršanas gadījumā Pirmā palīdzība slīkšanas gadījumā

Par korektas pirmās palīdzības informācijas nodošanu un atbalstu video veidošanā, sakām paldies LSK pirmās palīdzības programmas sertificētajiem pasniedzējiem Laurim Mainiekam un Robertam Puriņam!

Projekts “Viena dzīvība- četras pilsētas” tika finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.

Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Pirmā palīdzība apdeguma gadījumā

Pirmā palīdzība zaudetas samaņas gadījumā

Pirmā palīdzība galvas traumas gadījumā

Pirmā palīdzība lauztas kājas gadījumā

Pirmā palīdzība deguna asiņošanas gadījumā

Pirmā palīdzība asiņojošas brūces gadījumā

Pirmā palīdzība aizrīšanās gadījumā

 

 

Projekta “Viena dzīvība” ietvaros tika izstrādāts informatīvs materiāls par palīdzību nelaimes gadījumiem “Kā rīkoties nelaimes gadījumā

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta informācija: “Palīdzība cietušajam”