Kārlim Baronam, LSK vadītājam no 1930. līdz 1940. gadam, 150

16.oktobrī 2015 LSK ceļojošā izstāde

Atzīmējot Latvijas zobārstniecības pamatlicēja Kārļa Barona 150 gadadienu, vakar, 15. oktobrī, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā notika konference “Kārlis Barons – 150”, kas veltīta Kārļa Barona dzīvei un darbībai. Konferences programmā bija iekļauti vairāki pasākumi, kas atspoguļo Kārļa Barona darbību un devumu Latvijas zobārstniecībā un biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) darbībā. Par godu Kārļa Barona 150 gadu jubilejai ir tapusi Kārļa Barona balva, kas tika pasniegta par ieguldījumu praktiskajā zobārstniecībā, zinātnē, pedagoģijā un par ieguldījumu LSK darbībā.

Tāpat, konferences ietvaros Medicīnas vēstures muzejā tika atklāta izstāde, kas veltīta Kārļa Barona jubilejai. Izstādē apskatāmi priekšmeti no muzeja krājuma, Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūta, kā arī personīgās lietas, ko saglabājusi Baronu dzimta. Izstādē plaši atspoguļota Kārļa Barona darbība biedrībā “Latvijas Sarkanais Krusts”, un apmeklētājiem tā ir atvērta no 2015.gada 16. oktobra līdz 2016.gada 27. februārim.

Konferences organizatori – Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūts, Latvijas Zobārstu asociācija un biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.

Kārlis Krišjānis Barons dzimis 1865. gada 12. oktobrī Sanktpēterburgā sabiedriskā darbinieka Krišjāņa Barona (1835-1923) ģimenē. Pēc Sanktpēterburgas 1. klasiskās ģimnāzijas absolvēšanas 1884. gadā viņš iestājās Maskavas universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Dabaszinību nodaļā, bet no 1888. līdz 1891. gadam turpināja studijas Medicīnas fakultātē. 1892. gadā Kārlis Barons pārcēlās uz Rīgu, kur viņš strādāja kā privātārsts un skolas ārsts. 1899. gadā viņš kļuva par Rīgas-Orlas dzelzceļa līnijas iecirkņa ārstu un 1902-1914. gadam strādāja Dr. Leo Dolina (1864-1917) zobārstu skolā. 1921. gadā Latvijas Universitāte Kārli Baronu ievēlēja par Medicīnas fakultātes vecāko docentu un Medicīnas fakultātes Zobārstniecības nodaļas vadītāju, bet 1931. gadā viņam piešķīra medicīnas goda doktora grādu un ievēlēja par profesoru. 1935. gadā Kārlis Barons pensionējās, kļuva par Latvijas Universitātes ārštata profesoru un turpināja vadīt Zobārstniecības institūtu līdz pat 1944. gadam. No 1930. līdz 1940. gadam Kārlis Barons bija biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” vadītājs, pateicoties viņa organizatora talantam un lielajām darbaspējām, biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” kļuva var ietekmīgāko un bagātāko sabiedrisko organizāciju neatkarīgajā Latvijā.

 

Ziņa publicēta 16.10.2015.

 

Tev varētu arī interēsēt:

LSK Zemgales komiteja par savu projektu saņem balvu IDEJU LAMPA

19.februārī 2025 Pirmā palīdzība
25. janvārī, Vecumnieku vidusskolā notika NVO un iedzīvotāju iniciatīvu forums “Vairāk jaudas” . LSK Zemgales komitejas SAC “Derpele” 2024. gadā saņēma atbalstu iesniegtajam projektam “SAC “Derpele” klientu integrācija vietējā kopienā”. Par projekta veiksmīgu īstenošanu un ieguldījumu sabiedrisko organizāciju iniciatīvās, komiteja saņēma balvu IDEJU LAMPA – VAIRĀK JAUDAS 2025. Kopā varam palīdzēt!  

Aicinām darbā sociālo aprūpētāju sociālajā centrā “Seda”

18.februārī 2025 Darba iespējas
Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrs “Seda” (Seda, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku aicina darbā sociālo aprūpētāju (profesijas kods 3412 01) Galvenie amata pienākumi: sastādīt klienta individuālo sociālās aprūpes plānu, veikt tā realizāciju un pilnveidi; veikt sociālā darba speciālistu norādījumus klientu vajadzību apmierināšanai; sekmēt klienta prasmi ievērot vispārējās ētikas normas; individuālās sarunas …

Aicinām darbā ģimenes asistentu Smiltenes novadā

18.februārī 2025 Darba iespējas
Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” aicina darbā ĢIEMENES ASISTENTU Smiltenes novadā. Ģimenes asistenta galvenie darba pienākumi: Sniegt atbalstu un attīstīt nepieciešamās prasmes patstāvīgas dzīves nodrošināšanā, mājsaimniecības vadīšanā, budžeta plānošanā; Veicināt vecāku prasmju un zināšanu pilnveidi par bērnu vecumposmu īpatnībām, savstarpējo attiecību veidošanu, disciplīnu atbilstoši bērnu vecumposmam. Prasības pretendentiem: augstākā izglītība sociālajā darbā, sociālā rehabilitācijā, sociālajā aprūpē, …

Starptautiskā Sarkanā Krusta komiteja palīdzējusi 3 ķīlnieku un 90 ieslodzīto atbrīvošanā

22.janvārī 2025 Pirmā palīdzība
Starptautiskā Sarkanā Krusta komiteja (SSKK) ir veicinājusi 3 ķīlnieku atbrīvošanu un pārvietošanu no Gazas uz Izraēlu un 90 palestīniešu ieslodzīto nogādāšanu no Izraēlas uz Palestīnas teritoriju. SSKK Prezidente Mirjana Spoljariča: “Mēs esam atviegloti, ka atbrīvotie var atkal satikt savus mīļos. Nodrošināt civiliedzīvotāju drošu atgriešanos mājās un sniegt nepieciešamo aprūpi šajā kritiskajā brīdī ir visaugstākā prioritāte …

Stiprināt dzīvību, dot cerību: seminārs skolotājiem par pašnāvību novēršanu un pirmās psiholoģiskās palīdzības sniegšanu bērniem

17.janvārī 2025 Projekti
16. un 17. janvārī Rīgā vairāk nekā 40 Latvijas un Ukrainas skolotāji piedalījās izglītojošā seminārā par pašnāvību novēršanu un pirmās psiholoģiskās palīdzības (PPP) sniegšanu bērniem, ko organizēja LSK. Semināra laikā dalībnieki mācījās, kā sniegt PPP bērniem, izzinot dažādas iespējamās reakcijas uz stresu, tostarp sarežģītākas reakcijas. Tāpat notika arī praktiskās pašaprūpes nodarbības. Šīs zināšanas ir svarīgas …