Noslēdzies programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” jauniešu apmaiņas projekts “Zināšanas rīcībā: Klimata pārmaiņu sekas”

02.septembrī 2019 Jaunieši 1

Sākoties jaunajam mācību gadam, ir noslēdzies programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, ko Latvijā koordinē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, jauniešu apmaiņas projekts “Zināšanas rīcībā: Klimata pārmaiņu sekas” (“Knowledge into action: Climate Change Consequence (CCC)”), kurā piedalījās Sarkanā Krusta jaunieši no 6 valstīm – Latvijas, Igaunijas, Somijas, Nīderlandes, Itālijas un Vācijas.

Projekta īstenošana tika uzsākta 2019. gada aprīļa sākumā, notika projekta aktivitāšu un loģistikas plānošana, tika piesaistīti dalībnieki sešās Sarkanā Krusta nacionālajās biedrībās, komplektētas dalībnieku grupas. Aktīvi notika gatavošanās projekta galvenajai aktivitātei, jauniešu apmaiņai, kas 10 dienas jūlijā notika Latvijā. Tāpat, tika rīkotas tiešsaistes sapulces, kuru laikā iesaistītie projekta dalībnieki savstarpēji sadalīja uzdevumus un aktivitātes, ko katras valsts pārstāvji apņēmās organizēt.

11. – 14.  jūnijā notika Iepriekšējās plānošanas vizīte Rīgā, uz kuru ieradās pārstāvji no katras partnervalsts. Vizītes laikā tika apskatītas naktsmājas, detalizēti apspriesta apmaiņas programma, tika veiktas pēdējās izmaiņas, pārrunāti potenciālie riski, ar ko var saskarties jaunietis, nonākot citā valstī, tika definēti katras grupas uzdevumi un veicamie darbi.

Pēc Iepriekšējās plānošanas vizītes aktīvi tika organizētas nacionālo grupu tikšanās, t.sk. arī tiešsaistē. Katrai grupai bija dots savs temats, par kuru bija jāsagatavo neliels teorētiskais apskats, kā arī radošā darbnīca. Katrai valstij bija jāsagatavo plāns arī nacionālajam vakaram. Temati, par kuriem tika runāts apmaiņā bija šādas:

Siltumnīcas efekts un tā izraisītās gāzes;
Draudi savvaļai;
Ūdens aizsardzība un klimata ietekme uz jūras dzīvi;
Klimata pārmaiņas;
Dabas postījumu novēršanas menedžments;
Sarkanā Krusta iesaistīšanās palīdzības sniegšanā dabas katastrofās;
Bezatkritumu/mazatkritumu dzīvesveids.
Pati galvenā projekta aktivitāte – apmaiņa, sākās ar iepazīšanos, aktivitātēm, lai iemācītos dalībnieku vārdus, kā arī veiksmīgai sadarbībai tik ļoti nepieciešamās komandas veidošanas aktivitātes. Tam tika veltīta visa pirmā diena, lai dalībnieki iepazītu viens otru, iepazītu apkārtni. Pirmās 5 apmaiņas dienas dalībnieki dzīvoja kempingā “Abragciems” – brīnišķīgā vietā pašā jūras krastā.

Projekta laikā ar lekcijām un radošajām darbnīcām pie dalībniekiem devās uzņēmums “Bee In” ar lekciju par mazatkritumu dzīvesveidu un vaska drāniņu darbnīcu, kas ir lieliska alternatīva pārtikas plēvei; uzņēmums “Ber un sver” ar lekciju par bezatkritumu dzīvesveidu un radošo darbnīcu, kurā tika gatavota zobu pasta; “Pasaules Dabas Fonda” pārstāvji ar lekcijām par siltumnīcas efektu, savvaļas un ūdens aizsardzību; pārstāvis no “Latvijas Valsts Mežiem” dalījās ar savu nostāju par mežu apsaimniekošanu un to, kādēļ tiek izcirsti meži un to vietā stādīti jauni; tika apmeklēts Latvijas Universitātes Akadēmiskais centrs, kur dalībnieki tika iepazīstināti ar tā darbību un to, kādā veidā klimata pārmaiņas ietekmē Zemi; tika organizēta ekskursija uz SIA “Getliņi EKO”, kur tika stāstīts par atkritumu pārstrādes procesu un šī procesa rezultātā radošos enerģijas izmantošanu darbā.

Apmaiņas sākumā jaunieši tika iepazīstināti ar Jaunatnes Pasi (Youthpass), kas bija neatņemama sastāvdaļa visas apmaiņas garumā, izvērtējot katra dalībnieka mācīšanās procesu.

Tā kā Sarkanā Krusta Jaunatnes neatņemama sastāvdaļa ir pirmās palīdzības apgūšana, tās sniegšana un citu apmācīšana, dalībnieki apmainījās ar zināšanām un pirmās palīdzības sniegšanas noteikumiem katrā valstī, kā arī profesionāla apmācītāja pavadībā tika apgūts, kā izvilkt cietušo no automašīnas, vai kā, asiņošanas vai citas nepieciešamības gadījumā, cietušam motociklistam novilkt ķiveri.

Katra nacionālā grupa bija sagatavojusi aizraujošu radošo darbnīcu atbilstoši izvēlētajai tēmai. Kāds bija sagatavojis interaktīvu spēli, cits informatīvu prezentāciju vai uzdevumu pārbaudīt ūdens kvalitāti Rīgas jūras līcī.

Apmaiņas noslēgumā plānojām, kādas projekta aktivitātes pēc apmaiņas beigām jaunieši veiks katrs savā valstī, iezīmējām nākotnes plānus turpmākai sadarbībai, kā arī izvērtējām apmaiņas gaitu, sasniegtos rezultātus, sajūtas un jauniešu mācīšanās procesu.

Pēc projekta noslēguma, komunikācija ar partneriem turpinās, lai nākotnē īstenotu citus kopīgus projektus un stiprinātu esošo sadarbību.

Tev varētu arī interēsēt:

144 cilvēki pārbaudījuši savu plaušu veselību

Dzintra: “Klepus nepāriet ļoti ilgi. Ilgi jāklepo, un tāpēc izdomāju pārbaudīties.” Olga: “Man jau kādu laiciņu ir tā atklepošana, un es gribēju pārbaudīt – vai tas ir tiešām kaut kas slikts vai pāries.” Aija: “Veselība – to ne par kādu naudiņu nenopirksim. Tāpēc… esam tajā grupā, droši vien jau arī 60+ ir nosacīti riska grupa, …

Ukrainas civiliedzīvotāji Latvijā aicināti pieteikties finansiālam atbalstam

Informācija publicēta 27.02.2025., tā papildināta 27.03.2025. Saņemto pieteikumu apmērs  finansiālajam atbalstam ir sasniedzis maksimālo skaitu, tāpēc šobrīd tam pieteikties vairs nevar. LSK sadarbībā ar Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness biedrību federāciju (SSKSPF) aicina Ukrainas civiliedzīvotāju ģimenes, kurām ir Latvijas pagaidu aizsardzības statusu un trūcīgās, maznodrošinātās vai krīzes situācijā nonākušas mājsaimniecības statuss, pieteikties vienreizējam finansiālam …

Rīgā un Daugavpilī bez maksas varēs pārbaudīt plaušu veselību mobilajā rentgenā

Avots: SPKC 24. martā, visā pasaulē tiks atzīmēta Pasaules tuberkulozes diena. LSK pievienojas Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) aicinājumam iedzīvotājiem pievērst uzmanību tuberkulozes profilaksei, savlaicīgai atklāšanai un ārstēšanai, kā arī sekot līdzi savai un tuvinieku veselībai. Latvijā ir pieejamas tuberkulozes bezmaksas diagnostikas un ārstēšanas iespējas. Tuberkuloze joprojām ir viena no biežāk sastopamajām infekcijas slimībām …

Piesaki savu komandu dalībai Latvijas veselības un sociālās aprūpes darbinieku veselības dienās

No 2025. gada 1. līdz 3. augustam Ķegumā, atpūtas kompleksā “Puduri” notiks ikgadējās Latvijas veselības un sociālās aprūpes darbinieku veselības dienas, šogad tās notiks 24. reizi. Komandas savu dalību var pieteikt līdz 20. jūlijam.  Pasākuma mērķis ir:  popularizēt veselīgu dzīvesveidu ne tikai pacientiem; veicināt veselības aprūpes darbinieku un to ģimenes locekļu praktiskās iemaņas sportiskās nodarbēs …

PII “Gundega” bērni Koknesē iepazinuši LSK specializētā transporta šofera darbu

11.martā 2025 Komitejas
Februārī profesijas mēneša projekta ietvaros Kokneses Pirmsskolas izglītības iestādes “Gundega” bērni iepazinās ar LSK ikdienas darbu, ko veic specializētā transporta šoferis. Bērni redzēja, kā tiek transportēts guļošais, šajā gadījumā – lācis. Tika atkārtoti un demontrēti drošības jautājumi par braukšanu transporta līdzekļos. Bērni uzdeva dažādus jautājumus, ļoti ieinteresēti skatījās un klausījās. Pasākumu apmeklēja 140 bērni. Pēc …

LSK aicina savai komandai pievienoties aprūpētājus Rīgā un Ropažos

06.martā 2025 Darba iespējas
LSK aicina pievienoties komandai aprūpētāju Rīgā – Purvciemā, Pļavniekos, Avotos, Centrā, Ķengaragā, Teikā, Mežciemā – un Ropažos pilna un nepilna laika darbam LSK birojā “Aprūpe mājās”.  Darba pienākumi: Nodrošināt aprūpi klienta dzīvesvietā, atbilstoši klienta aprūpes plānam; Aprūpes pakalpojuma sniegšanas laiku saskaņot ar klientu un citām aprūpē iesaistītām personām; Identificēt klientu sociālās problēmas, konstatējot esošus vai …