Notikusi starptautiska konference par bēgļu integrācijas procesiem Eiropā “IntegRĪGĀcija: humānisms kā integrācijas instruments”

2019. gada 27. martā Eiropas Savienības mājā, Rīgā notika biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” organizētā starptautiskā konference “IntegRĪGĀcija: humānisms kā integrācijas instruments”.

Pasākuma mērķis bija apzināt bēgļu un patvēruma meklētāju integrācijas pasākumu nozīmi un praksi dažādās Eiropas valstīs, kā arī sniegt iespēju partneriem – valsts un nevalstisko iestāžu pārstāvjiem no Latvijas, Īrijas, Lielbritānijas, Vācijas un Itālijas – dalīties ar pieredzi bēgļu integrācijas pasākumu organizēšanā un izvērtēšanā, tādējādi dodot iespēju Latvijas auditorijai uzzināt Eiropas praksi un kolēģiem no citām valstīm iepazīties ar situāciju Latvijā, kopīgi formulēt labo praksi katras valsts kontekstā.

Konferencē ar savu pieredzes stāstu dalījās Latvijā dzīvojošie bēgļi, kā arī ar dažādo valstu pieredzi bēgļu integrācijas aktivitāšu organizēšanā uzstājās Itālijas, Latvijas, Vācijas un Lielbritānijas Sarkano Krustu pārstāvji. Tāpat kopīgo pārskatu un jaunāko informāciju par situāciju Baltijas valstīs un Eiropā sniedza Apvienoto Nāciju organizācijas augstā komisāra bēgļu jautājumos (UNHCR) un Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS pārstāvji. Pasākuma apmeklētāju vidū bija Iekšlietu, Ārlietu, Kultūras, Labklājības ministriju, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Sabiedrības integrācijas fonda, biedrības “Patvērums “Drošā māja”” u.c. pārstāvji.

Konferences apmeklētāji paneļa diskusijas laikā apmainījās ar viedokļiem un pieredzi, secinot, ka vairākas valstis vieno līdzīgi šķēršļi bēgļu un patvēruma meklētāju integrācijas sekmēšanai. Būtiskākie secinājumi:

  • uz īstermiņa integrācijas projektu balstīta pieeja ir mazāk efektīva kā stratēģiska atbalsta sniegšana ilgtermiņā;
  • aktuāls ir mājokļu risināšanas jautājums, it sevišķi pirmā gada laikā pēc statusa saņemšanas;
  • apgrūtināta ir darba atrašana uzņemošās valsts valodas zināšanu trūkuma dēļ, nepietiekams uzņemošās valsts valodas apmācību apjoms;
  • ierobežota pieejamība izglītībai atšķirīgā bērnu izglītības līmeņa un valodas zināšanu dēļ;
  • atbalsta programmā ir vēlams iesaistīt pašvaldības un privāto sektoru;
  • NVO un valsts institūciju sadarbībai nevis konkurencei ir būtiska loma integrācijas procesa veiksmīgai virzībai;
  • Starptautisks sadarbības tīkls sniedz iespēju iepazīt citu valstu labās prakses piemērus, tādējādi atrodot risinājumus līdzīgu problēmjautājumu risināšanā.

LSK ir viena no 191 Sarkanā Krusta starptautiskās kustības nacionālajām biedrībām, kas savas valsts teritorijā mazaizsargātākajām sabiedrības grupām sniedz dažādus sociālos pakalpojumus, tai skaitā dažāda veida atbalstu bēgļiem un patvēruma meklētājiem.

Kopš 2018. gada februāra LSK, sadarbībā ar Lielbritānijas, Itālijas, Īrijas Sarkanā Krusta nacionālajām biedrībām un starptautisko Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību federāciju, īsteno starptautisku projektu “AVAIL – bēgļu un patvēruma meklētāju viedokļu paušanas veicināšana viņu integrācijas un dzīves prasmju uzlabošanai”. Projektu finansē Eiropas Savienība Patvēruma migrācijas un integrācijas fonda ietvaros (AMIF).

 

Tev varētu arī interēsēt:

Stiprināt dzīvību, dot cerību: seminārs skolotājiem par pašnāvību novēršanu un pirmās psiholoģiskās palīdzības sniegšanu bērniem

17.janvārī 2025 Projekti
16. un 17. janvārī Rīgā vairāk nekā 40 Latvijas un Ukrainas skolotāji piedalījās izglītojošā seminārā par pašnāvību novēršanu un pirmās psiholoģiskās palīdzības (PPP) sniegšanu bērniem, ko organizēja LSK. Semināra laikā dalībnieki mācījās, kā sniegt PPP bērniem, izzinot dažādas iespējamās reakcijas uz stresu, tostarp sarežģītākas reakcijas. Tāpat notika arī praktiskās pašaprūpes nodarbības. Šīs zināšanas ir svarīgas …

Ukrainas civiliedzīvotāji aicināti pieteikties valodas klubam, karjeras konsultācijām un profesionālās pilnveides kursiem

LSK Latvijā īsteno starptautisku projektu “Atbalsts patvēruma meklētāju, bēgļu un pārvietoto personu integrācijai Latvijā, Lietuvā, Rumānijā un Ungārijā”. Projekta mērķis Latvijā ir veicināt Ukrainas civiliedzīvotāju integrāciju Latvijas sabiedrībā, fokusējoties uz iekļaujošu kopienu veidošanu un vienlīdzības nodrošināšanu ekonomiskajos, sociālajos un kultūras procesos. LSK aicina ukraiņus pieteikties:  Valodas klubiem latviešu sarunvalodas pilnveidošanai 10-12 nodarbību garumā; Karjeras konsultācijām …

LSK Rīgā tiekas ar Starptautiskās SK komitejas delegāciju Varšavā

14.decembrī 2024 Starptautiskā sadarbība
Foto: Ilze Salnāja, Ārlietu ministrija 9. – 10. decembrī LSK tikās ar Starptautiskās SK komitejas delegāciju, kas strādā Varšavā, Polijā. Kopā ar Iekšlietu, Ārlietu un Aizsardzības ministriju pārstāvjiem notika vērtīga pieredzes un informācijas apmaiņa. Galvenās diskusijas tēmas ietvēra: Sadarbības stiprināšanu humānās palīdzības un civilās aizsardzības jomā, Starptautisko humanitāro tiesību ievērošanas nodrošināšanu bruņotos konfliktos, Globālo krīžu risināšanu …

Aicinām dziedātājus pievienoties LSK Jaunatnes korim

14.decembrī 2024 Jaunieši
Meklē iespēju dziedāt? Pievienojies LSK Jaunatnes korim – jauniešiem, kurus vieno mīlestība pret mūziku un līdzcilvēkiem! Tuvākais mēģinājums 16. decembrī, tāpēc piesakies un tiekamies! Un pastāsti arī draugiem! Pieteikšanās anketa: https://ej.uz/LSKJaunatneskoris  

LSK pārstāve Olha Lysenko saņem prestižo Liesmas balvu Sievietei līderei 2024

Lepojamies! 4. decembrī LSK viesojās Sieviešu sadarbības tīkla pārstāves, lai personīgi pasniegtu Liesmas balvu Sievietei līderei 2024. Nominācijā “Par atbalstu Ukrainai” balvu saņēma Olha Lysenko, LSK centrālā biroja projektu komandas locekle, kura aktīvi iesaistījusies atbalsta sniegšanā pārvietotajiem Ukrainas iedzīvotājiem Latvijā. Pateicoties savam iepriekšējam pieredzē kā Ukrainas Sarkanā Krusta brīvprātīgā, Olha ar enerģiju un patiesu sirsnību …