Pierīgas reģionā 33 cilvēki no jauna iekļāvušies izglītībā vai nodarbinātībā

15.martā 2022 Sociālais atbalsts

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) sadarbībā ar biedrību “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) īsteno motivācijas un atbalsta programmu cilvēkiem, kas saskārušies ar šķēršļiem iesaistoties nodarbinātībā vai izglītībā sava dzimuma, etniskās piederības, invaliditātes vai vecuma dēļ. Laika posmā no 2021. gada augusta līdz 2022. gada februārim atbalsts sniegts 60 sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem no Rīgas, Jūrmalas un Siguldas novada, no kuriem vairāk nekā pusei jeb 33 cilvēkiem atkal izdevies iekļauties nodarbinātībā vai izglītībā.

Pēc Sabiedrības integrācijas fonda pasūtījuma pētījumu centrs SKDS 2021. gada oktobrī veica aptauju, kurā iegūtie dati rāda, ka vismaz 28% Latvijas iedzīvotāju ir saskārušies ar diskrimināciju darba tirgu. Visizplatītākie iemesli – vecuma (45%), valodu zināšanu (32%), tautības (24%) un dzimuma (24%) dēļ. Lai realizētu visu sabiedrības grupu potenciālu, SIF vairākus gadus īsteno Motivācijas programmu, sniedzot atbalstu diskriminācijai pakļauto cilvēku spējām iekļauties nodarbinātībā vai izglītībā.

“Vēl joprojām daļa cilvēku Latvijā sastopas ar dažādiem šķēršļiem un aizspriedumiem. SIF ir apņēmies  izskaust diskriminācijas radītās negatīvās sekas un sekmēt t tai pakļauto cilvēku iekļaušanos. Vienlaikus strādājam pie sabiedrības informētības un vispārējās izpratnes par diskriminācijas novēršanas ieguvumiem, Motivācijas programma ir būtisks instruments, lai sniegtu gan atbalstu diskriminētajām grupām, gan lai informētu šos cilvēkus par savām tiesībām,” skaidro SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Motivācijas un atbalsta programmas ietvaros ir izveidota profesionāla komanda, kurā līdzās pārmaiņu aģentam – sociālajam darbiniekam, tiek piesaistīti dažādi speciālisti, piemēram, sociālais darbinieks, psihologs, jurists u.c.. Darbs notiek gan individuāli, izzinot katra programmas dalībnieka problēmas, vajadzības un iespējamās izaugsmes iespējas, gan arī grupu nodarbībās – klātienē un attālināti. Tādā veidā tiek veidots kontakts gan ar speciālistiem, gan pašiem dalībniekiem savā starpā.

Programmas īstenošanas pieredze apliecina, cik svarīgi ir katram cilvēkam, ejot cauri grūtiem savas dzīves posmiem, saņemt atbalstu no speciālistiem un saviem līdzcilvēkiem – tas dod stimulu viņiem atsākt mācības, iesaistīties nodarbinātībā vai vienkārši uzdrošināties kaut ko mainīt savas dzīves kvalitātes uzlabošanā.

Iesaistoties projektā, izmantojot pārmaiņu aģenta, psihologa un karjeras speciālista konsultācijas, tika sniegts atbalsts un iedrošinājums vairākām īpašo bērnu mammām, kuras līdz šim nebija strādājušas. Sievietes saņēma iedvesmu un motivāciju uzsākt sniegt savus tulkošanas,  maketēšanas, māju uzkopšanas, bērnu pieskatīšanas pakalpojumus plašākai sabiedrībai, kā arī pelnīt pārdodot savus rokdarbus vietējos un starptautiskos interneta resursos. Programmas laikā personām, kurām ir ierobežotas iespējas iekļauties izglītībā un nodarbinātībā, bija iespēja uzlabot prasmes un iemaņas, kā rezultātā atrast  darbu, kas atbilst viņu veselības stāvoklim, prasmēm un iemaņām.

“Šajā programmas posmā ļoti spilgti iezīmējās situācija ar obligāto vakcināciju pret COVID -19 daudzās profesijās, kā darba pienākumu izpildei darba devējs bija tiesīgs pielaist tikai tos darbiniekus, kuri būs uzrādījuši Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Lai gan lielākā daļa programmas dalībnieki pēc pārdomām un atkārtotiem aicinājumiem piekrita vakcinēties un varēja turpināt strādāt, tomēr daļa kategoriski atteicās un darbu zaudēja. Tāpat daļa piedzīvoja darba zaudēšanu reģionālās reformas rezultātā. Programmas noslēgumā vairāki dalībnieki pieteicās VIAA organizētajām Mācībām pieaugušajiem, kur plāno, galvenokārt, apgūt digitālās prasmes, lai  paaugstinātu savu konkurētspēju darba tirgū,” norāda LSK Motivācijas programmas koordinatore Aija Strazda.

Kopš 2018. gada Sabiedrības integrācijas fonda projekta “Dažādības veicināšana” ietvaros jau vairāk nekā 2400 cilvēku saņēmuši atbalstu, lai atkal iekļautos nodarbinātībā vai izglītībā. Plānots, ka 2022.gadā šāda palīdzība tiks sniegta aptuveni 600 cilvēkiem visā Latvijā, tostarp 60 cilvēkiem no Vidzemes reģiona.

Motivācijas programma un atbalsta pasākumi cilvēkiem, kas vēlas iekļauties nodarbinātībā un izglītībā, tiek veikts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

 

Tev varētu arī interēsēt:

LSK Zemgales komiteja par savu projektu saņem balvu IDEJU LAMPA

19.februārī 2025 Pirmā palīdzība
25. janvārī, Vecumnieku vidusskolā notika NVO un iedzīvotāju iniciatīvu forums “Vairāk jaudas” . LSK Zemgales komitejas SAC “Derpele” 2024. gadā saņēma atbalstu iesniegtajam projektam “SAC “Derpele” klientu integrācija vietējā kopienā”. Par projekta veiksmīgu īstenošanu un ieguldījumu sabiedrisko organizāciju iniciatīvās, komiteja saņēma balvu IDEJU LAMPA – VAIRĀK JAUDAS 2025. Kopā varam palīdzēt!  

Aicinām darbā sociālo aprūpētāju sociālajā centrā “Seda”

18.februārī 2025 Darba iespējas
Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrs “Seda” (Seda, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku aicina darbā sociālo aprūpētāju (profesijas kods 3412 01) Galvenie amata pienākumi: sastādīt klienta individuālo sociālās aprūpes plānu, veikt tā realizāciju un pilnveidi; veikt sociālā darba speciālistu norādījumus klientu vajadzību apmierināšanai; sekmēt klienta prasmi ievērot vispārējās ētikas normas; individuālās sarunas …

Aicinām darbā ģimenes asistentu Smiltenes novadā

18.februārī 2025 Darba iespējas
Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” aicina darbā ĢIEMENES ASISTENTU Smiltenes novadā. Ģimenes asistenta galvenie darba pienākumi: Sniegt atbalstu un attīstīt nepieciešamās prasmes patstāvīgas dzīves nodrošināšanā, mājsaimniecības vadīšanā, budžeta plānošanā; Veicināt vecāku prasmju un zināšanu pilnveidi par bērnu vecumposmu īpatnībām, savstarpējo attiecību veidošanu, disciplīnu atbilstoši bērnu vecumposmam. Prasības pretendentiem: augstākā izglītība sociālajā darbā, sociālā rehabilitācijā, sociālajā aprūpē, …

Starptautiskā Sarkanā Krusta komiteja palīdzējusi 3 ķīlnieku un 90 ieslodzīto atbrīvošanā

22.janvārī 2025 Pirmā palīdzība
Starptautiskā Sarkanā Krusta komiteja (SSKK) ir veicinājusi 3 ķīlnieku atbrīvošanu un pārvietošanu no Gazas uz Izraēlu un 90 palestīniešu ieslodzīto nogādāšanu no Izraēlas uz Palestīnas teritoriju. SSKK Prezidente Mirjana Spoljariča: “Mēs esam atviegloti, ka atbrīvotie var atkal satikt savus mīļos. Nodrošināt civiliedzīvotāju drošu atgriešanos mājās un sniegt nepieciešamo aprūpi šajā kritiskajā brīdī ir visaugstākā prioritāte …

Stiprināt dzīvību, dot cerību: seminārs skolotājiem par pašnāvību novēršanu un pirmās psiholoģiskās palīdzības sniegšanu bērniem

17.janvārī 2025 Projekti
16. un 17. janvārī Rīgā vairāk nekā 40 Latvijas un Ukrainas skolotāji piedalījās izglītojošā seminārā par pašnāvību novēršanu un pirmās psiholoģiskās palīdzības (PPP) sniegšanu bērniem, ko organizēja LSK. Semināra laikā dalībnieki mācījās, kā sniegt PPP bērniem, izzinot dažādas iespējamās reakcijas uz stresu, tostarp sarežģītākas reakcijas. Tāpat notika arī praktiskās pašaprūpes nodarbības. Šīs zināšanas ir svarīgas …