2020. gada 3. augustā tika atklāta biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Latgales komitejas rīkotā vasaras dienas nometne “Varavīksnes tilts”, kas tiek organizēta Sabiedrības integrācijas fonda finansētā projekta “Varavīksnes tilts” (Nr. 2020.LV/ĢDP/19) ietvaros bērniem vecumā no 7 līdz 10 gadiem.
Nometnes laikā tās dalībniekiem katru dienu ir iespēja izdzīvot visas varavīksnes krāsas, piedaloties dažādās kopīgās aktivitātēs, grupu darbos, izzinošos pārgājienos, ekskursijās. Katras dienas beigās notiek kopīga izvērtēšana, kurā ikviens var dalīties ar savām domām, iespaidiem un gūtajām zināšanām. Dienas noslēgumā bērni saņem diplomu.
3. augusts: pirmā nometnes diena (“Baltā diena”)
Pēc informācijas apmaiņas ar vecākiem, kopā ar nometnes dalībniekiem tika pārrunāti kārtības noteikumi un mērķi. Tāpat, tika iepazīta norises vieta un organizētas dalībnieku komandas saliedēšanas spēles. Katrs dalībnieks iepazīstināja ar sevi, pastāstīja par saviem talantiem. Pirmās dienas laikā bērni devās uz Rēzeknes pilskalnu un uzzināja leģendu par pilsētas izcelsmi.
4. augusts, otrā diena (“Zaļā diena”)
Otrā diena sākās ar Zaļās pasakas noklausīšanos, tika atkārtota nometnes himna un veiktas aktivitātes mundrākai un produktīvākai dienai. Dienas gaitā dalībniekiem bija iespēja piedalīties pasākumā “Vingrošana ar jogas elementiem”. Atpūtas brīžos bērni uzturējās ārā, svaigā gaisā un spēlēja dažādas spēles. Tāpat, dalībnieki apmeklēja rotaļu laukumu “Vinni centrs”.
5. augusts, trešā diena (“Sarkanā diena”)
Diena tika iesākta ar rīta apli un Sarkanās pasakas iepazīšanu. Tāpat, kā iepriekš, tika atkārtota nometnes himna un veiktas aktivitātes mundrākām turpmākās dienas gaitām. Dienas laikā tika organizēta pirmās palīdzības nodarbība “Palīdzi sev un citiem”. Pēc nodarbības norisinājās “Karameļu darbnīca”, kuras laikā dalībnieki gatavoja iesaiņošanas materiālus un konfektes, pēc to sacietēšanas gardumus nogaršojot.
Sarkanās dienas aktivitātes turpinājās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā Rēzeknē (Rēzeknes ugunsdzēsēju depo), kur bērni iepazina glābēju tehnisko nodrošinājumu, inventāru, darbu, atbildību un pienākumus.