Eiropa pēdējo gadu desmitu laikā piedzīvo klimata pārmaiņu radītās sekas, kā piemēram, karstumu, ārkārtējas lietusgāzes, sausumu, mežu ugunsgrēkus un citus. Katrs notikums sniedz ieskatu un izpratni par to, kā šie riski attīstās un pieaug. Piemēram, rekordlielie karstuma viļņi, kas bija vieni no pasaules visnāvējošākajām katastrofām, parāda ne tikai to, kā mainās klimats, bet arī to, ka sabiedrība joprojām nav gatava tikt galā ar pieaugošajiem ārkārtējiem laika apstākļiem.
Sarkanā Krusta Eiropas Savienības birojs izstrādājis pārskatu “Sarkanā trauksme. Sarkanā Krusta nacionālo biedrību katastrofu risku pārvaldība Eiropā”. Tajā ietverta vispārēja informācija par sagatavotību ārkārtējās situācijās un tās plānošanas procesiem. Pārskata sadaļā “Ceļā uz gudru sagatavotības plānošanu Baltijas jūras reģionā” lasāms gan par vispārējo sagatavotības plānošanas procesu Baltijas jūras reģionā, gan arī to, kā COVID-19 pandēmija pierādījusi to, ka katastrofu sagatavotības plānošanas procesi ir jāpārskata, īpaši ņemot vērā pārrobežu un starpnozaru apdraudējumus. Vairāk par LSK un citu reģionu SK nacionālo biedrību pieredzi aicinām lasīt pārskatā, sākot no 31. līdz 33. lapaspusei. Pārskats angļu valodā pieejams ŠEIT!
Kopš 2019. gada janvāra LSK īsteno starptautisku projektu “BALTPREP – sagatavotības un reaģēšanas spēju palielināšana ārkārtas situācijās Baltijas jūras reģionā”, kura vispārējais mērķis ir uzlabot un optimizēt Sarkanā Krusta un civilās aizsardzības iestāžu kvalitāti un savstarpējo sadarbību reģionālās reaģēšanas spēju jomā smagu avāriju un nopietnu katastrofu gadījumā.
Projekts tiek īstenots Somijā, Dānijā, Vācijā, Polijā, Lietuvā, Latvijā un Igaunijā.