Starpposma ziņojums par sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšanu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu laika posmā 01.12.2018.-31.05.2019.

20.jūnijā 2019 Pirmā palīdzība

Ziņa publicēta: 13.06.2019.

2019_LSK_Beglu_programma_Logo

Kontaktinformācija: Sabiedrības integrācijas fonds Kontaktinformācija: Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”
Karīna Dzene

Programmas koordinatore

Tālr. 67078226

e-pasts: karina.dzene@sif.gov.lv

Gundega Rupenheite

Projekta vadītāja

Tālr. 28379100

e-pasts: gundega.rupenheite@redcross.lv

Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK), pamatojoties uz 2018. gada 21. maija iepirkuma līgumu Nr. S-SIF-2018-13 par „Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšanu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu”, sniedz sociālo mentoru un sociālo darbinieku pakalpojumus patvēruma meklētājiem, personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu Patvērumu meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki” (turpmāk – PMIC), Ropažu novadā un ārpus tā – visā Latvijas teritorijā.

Starpposma perioda pakalpojuma sniegšanas ilgums: 2018. gada 1. decembris – 2019. gada 31. maijs

Starpposma ziņojums pieejams lejupielādēšanai šeit: Starpposma ziņojums par sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšanu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu

Pakalpojuma mērķis: veicināt patvēruma meklētāju un personu ar bēgļa vai alternatīvo statusu pilnvērtīgu sociālekonomisko iekļaušanos, mazinot šķēršļus nodarbinātībai un sekmējot integrāciju sabiedrībā.

Pakalpojuma sniegšanas laikā tika strādāts, lai sniegtu klientiem psihoemocionālo atbalstu, atbalstu krīzes pārvarēšanā, klienti tika informēti par viņu tiesībām, pienākumiem un pieejamiem pakalpojumiem, tika sniegta palīdzība dzīves vietas atrašanā, saziņas nodrošināšana ar institūcijām, pamatvajadzību (sezonas apģērbs, sadzīves priekšmeti, pārtika u.c.) nodrošināšana, klienta interešu pārstāvēšana institūcijās, palīdzība dokumentu noformēšanā un palīdzība ikdienas prasmju apgūšanā. Lai nodrošinātu patvēruma meklētāju un personu ar bēgļa vai alternatīvo statusu pilnvērtīgu sociālekonomisko iekļaušanos Latvijas sabiedrībā, tiek sastādīts katra klienta sociālekonomiskais iekļaušanas plāns, ko izstrādā sociālais darbinieks kopīgi ar klientu, vienojoties par veicamajiem uzdevumiem un sasniedzamajiem mērķiem. Plānu sastāda indivīdam, pārim vai ģimenei. Pārskata periodā no jauna tika sastādīti 36 sociālekonomiskie iekļaušanas plāni.

Pārskata periodā no 2018. decembra līdz 2019. gada maijam sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu kopumā saņēmuši 136 klienti, no tiem pakalpojums sniegts 19 ģimenēm ar bērniem, 7 ģimenēm bez bērniem un 60 indivīdiem.

Patvēruma meklētājiem sniegtais atbalsts: 

  • apzinātas primārās pamatvajadzības;
  • nodrošināta humānā palīdzība, apmeklējot humānās palīdzības punktus ( drēbju, apavu un sadzīves priekšmetu iegāde);
  • sekots līdzi latviešu valodas apmācību un integrācijas programmu apmeklējumam;
  • veicināta izpratne par dzīvi Latvijā un kopīgi apmeklēti dažādi kultūras pasākumi;
  • sniegts atbalsts ikdienas situāciju risināšanā;
  • sniegts atbalsts lēmumu pārsūdzības formalitāšu kārtošanā;
  • sniegts atbalsts sadzīves prasmju apguvē;
  • nodrošinātas integrācijas veicināšanas mērķim atbilstošas aktivitātes (piem., kopīgi ar ģimenēm apmeklējot dažādus pasākumus;
  • patvēruma meklētāju bērnu iekārtošana skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs, kā arī veicināta viņu integrēšanās izglītības iestādēs, regulāri sadarbojoties ar pedagogiem un izglītības iestāžu vadību)sniegta palīdzība bērniem sporta apģērbu un apavu iegādei;
  • papildus latviešu valodas kursi, piesaistot Latvijas universitātes brīvprātīgos studentus.

Personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu sniegts atbalsts:

  • veidojot izpratni par dzīvi Latvijas sabiedrībā;
  • personu apliecinošu dokumentu kārtošanā (Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē u.c. iestādēs);
  • piemeklēti mājokļi, tiekoties ar dzīvokļu saimniekiem, noslēdzot īres līgumus, deklarētas dzīvesvietas;
  • ikdienas situāciju risināšanā (komunālo maksājumu veikšanas kārtība, dzīvesvietas apkārtējās vides iepazīšana u.tml.);
  • piemeklējot darbavietas un apmeklējot darba devējus;
  • reģistrējoties Nodarbinātības Valsts Aģentūrā;
  • palīdzība bankas konta atvēršanā un internetbankas lietošanā;
  • veicinot latviešu valodas apguvi;
  • reģistrējoties pie ģimenes ārsta;
  • reģistrējoties sociālajā dienestā;
  • bērnu iekārtošanai  pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādēs;
  • kārtojot aizbildniecības noteikšanu bērnam;
  • nodrošinātas integrācijas veicināšanas mērķim atbilstošas aktivitātes (dažādi pasākumi);
  • ikdienas situāciju risināšanā un jaunu pamatprasmju apguvē.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu sniegšana patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu tiek veikta Eiropas Savienības fonda projekta „Dažādības veicināšana” Nr.9.1.4.4./16//I/001 ietvaros. Projekts tiek īstenots saskaņā ar 2016. gada 9. februāra Ministru kabineta noteikumiem Nr.102 “Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.1.4. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt diskriminācijas riskiem pakļauto personu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū” 9.1.4.4. pasākuma “Dažādību veicināšana (diskriminācijas novēršana)” īstenošanas noteikumi”.

Detalizēta informācija par LSK sniegto atbalstu bēgļiem un patvēruma meklētājiem pieejama ŠEIT.

Tev varētu arī interēsēt:

Ukrainas civiliedzīvotāji aicināti pieteikties valodas klubam, karjeras konsultācijām un profesionālās pilnveides kursiem

LSK Latvijā īsteno starptautisku projektu “Atbalsts patvēruma meklētāju, bēgļu un pārvietoto personu integrācijai Latvijā, Lietuvā, Rumānijā un Ungārijā”. Projekta mērķis Latvijā ir veicināt Ukrainas civiliedzīvotāju integrāciju Latvijas sabiedrībā, fokusējoties uz iekļaujošu kopienu veidošanu un vienlīdzības nodrošināšanu ekonomiskajos, sociālajos un kultūras procesos. LSK aicina ukraiņus pieteikties:  Valodas klubiem latviešu sarunvalodas pilnveidošanai 10-12 nodarbību garumā; Karjeras konsultācijām …

LSK Rīgā tiekas ar Starptautiskās SK komitejas delegāciju Varšavā

14.decembrī 2024 Starptautiskā sadarbība
Foto: Ilze Salnāja, Ārlietu ministrija 9. – 10. decembrī LSK tikās ar Starptautiskās SK komitejas delegāciju, kas strādā Varšavā, Polijā. Kopā ar Iekšlietu, Ārlietu un Aizsardzības ministriju pārstāvjiem notika vērtīga pieredzes un informācijas apmaiņa. Galvenās diskusijas tēmas ietvēra: Sadarbības stiprināšanu humānās palīdzības un civilās aizsardzības jomā, Starptautisko humanitāro tiesību ievērošanas nodrošināšanu bruņotos konfliktos, Globālo krīžu risināšanu …

Aicinām dziedātājus pievienoties LSK Jaunatnes korim

14.decembrī 2024 Jaunieši
Meklē iespēju dziedāt? Pievienojies LSK Jaunatnes korim – jauniešiem, kurus vieno mīlestība pret mūziku un līdzcilvēkiem! Tuvākais mēģinājums 16. decembrī, tāpēc piesakies un tiekamies! Un pastāsti arī draugiem! Pieteikšanās anketa: https://ej.uz/LSKJaunatneskoris  

LSK pārstāve Olha Lysenko saņem prestižo Liesmas balvu Sievietei līderei 2024

Lepojamies! 4. decembrī LSK viesojās Sieviešu sadarbības tīkla pārstāves, lai personīgi pasniegtu Liesmas balvu Sievietei līderei 2024. Nominācijā “Par atbalstu Ukrainai” balvu saņēma Olha Lysenko, LSK centrālā biroja projektu komandas locekle, kura aktīvi iesaistījusies atbalsta sniegšanā pārvietotajiem Ukrainas iedzīvotājiem Latvijā. Pateicoties savam iepriekšējam pieredzē kā Ukrainas Sarkanā Krusta brīvprātīgā, Olha ar enerģiju un patiesu sirsnību …

Zināšanas, kas glābj dzīvības – skolu komandas aicinātas pieteikt dalību pirmās palīdzības sacensībām

06.decembrī 2024 Pirmā palīdzība
2025. gadā visā Latvijā notiks LSK pirmās palīdzības (PP) sacensības, kurās skolēniem būs iespēja demonstrēt savas prasmes PP sniegšanā un reaģēšanā ārkārtas situācijās. Skolas tiek aicinātas pieteikt savu skolēnu komandas dalībai sacensībās. Pieteikšanās līdz 2025. gada 1. martam. Pavasarī Kurzemē, Zemgalē, Latgalē, Dienvidlatgalē, Vidzemē un Rīgā notiks reģionālās sacensības, kurās tiks noskaidrotas labākās komandas. Savukārt …